Był Riedlem i Religą, teraz zapoluje na „Fotografa”

Tomasz Kot po roli profesora Zbigniewa Religi w ?Bogach? Łukasza Palkowskiego to jedno z najgorętszych nazwisk wśród polskich aktorów. Już 9 stycznia widzowie będą mogli podziwiać jego kolejną kreację w ?Fotografie? - nowym filmie Waldemara Krzystka, twórcy głośnych ?80 milionów? i ?Małej Moskwy?. Z tej okazji przywołujemy niezapomniane role Tomasza Kota - mistrza filmowej transformacji.

Po sukcesie ?Bogów? Łukasza Palkowskiego, w którym Tomasz Kot wcielił się w postać profesora Zbigniewa Religi, widzowie z niecierpliwością czekają na jego kolejną kreację. Najbliższą okazją zobaczenia nowego oblicza utalentowanego aktora będzie ?Fotograf? ? nowy obraz Waldemara Krzystka ? twórcy nagrodzonej Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni ?Małej Moskwy? oraz ?80 milionów? ? oficjalnego polskiego kandydata do Oscara. Tym razem Tomasz Kot weźmie udział w polowaniu na seryjnego mordercę, który grasuje na terytorium Polski. W mrocznym śledztwie uczestniczyć będą również Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz i Agata Buzek.

Zanim jednak widzowie będą mieli okazję zmierzyć się z nową rolą Tomasza Kota we wchodzącej 9 stycznia produkcji Krzystka, warto przypomnieć jego liczne role, którymi budował swoją karierę. Na wielkim ekranie zadebiutował jako lider zespołu Dżem. W obrazie ?Skazany na bluesa?, wyreżyserowanym przez Jana Kidawę-Błońskiego, przeistoczył się w Ryszarda Riedla, gdzie wspólnie z autentycznymi członkami kultowego zespołu przywrócił do życia legendę polskiej muzyki. Po udziale w hitach ?Testosteron?, ?Lejdis? czy ?Idealny facet dla mojej dziewczyny?, postanowił zabrać się za kolejną sławną postać. W filmie ?Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć? wyreżyserowanym przez Patryka Vegę (?Pittbul?) postanowił zmierzyć się z legendarnym bohaterem, wykreowanym przez Stanisława Mikulskiego. Niemiecki mundur i ściśle tajne dokumenty szybko zmienił na krótko ostrzyżoną głowę i nieodłączną flaszkę wódki. Tak powstała genialna kreacja rosyjskiego gangstera ?Opata?  w ?Yumie? Piotra Mularuka. Tomasz Kot, po udowodnieniu, że potrafi świetnie wejść w rolę czarnego charakteru, postanowił przyczynić się do powstania filmowego pomnika jednego z najbardziej zasłużonych Polaków XX wieku. Mowa tu oczywiście o jego roli w ?Bogach?, gdzie bezbłędnie stworzył charakterystyczną i barwną postać profesora Zbigniewa Religi. Jakie będzie kolejne wcielenie mistrza transformacji i jednego z najciekawszych współczesnych polskich aktorów? O tym widzowie przekonają się już 9 stycznia w kinach.

?Fotograf? w kinach od 9 stycznia 2015 roku

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz