Brie Larson ze Złotym Globem za „Pokój”

Brie Larson za rolę matki w dramacie Lenny?ego Abrahamsona ?Pokój? została nagrodzona Złotym Globem w kategorii Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym. Aktorka zwyciężyła z Rooney Marą i Cate Blanchet (?Carol?), Alicią Vikander (?Dziewczyna z portretu?) i Saoirse Ronan (?Brooklyn?). Sam film zdobył już nagrodę publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym, wygrał Festiwal Filmowy w Toronto, został nominowany w dwóch kategoriach do BAFTy i znajduje się w gronie oscarowych faworytów.

?Pokój? opowiada poruszającą do żywego, i jednocześnie autentycznie inspirującą historię, która rozpoczyna się w odciętym od świata zewnętrznego pomieszczeniu stanowiącym więzienie dla dwójki osób. Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność.

Rola mamy Jacka była wymagająca, ponieważ młoda aktorka, która miała się w nią wcielić, musiała ukazać zarówno rodzicielskie instynkty swojej bohaterki, jak i matczyne porażki związane z dorastaniem syna i kształtowaniem się jego indywidualności. Brie Larson poradziła sobie z tym wszystkim celująco, tworząc postać silną i kruchą jednocześnie, ale nie posługując się tanimi sztuczkami czy szantażem emocjonalnym. Dla aktorki był to zupełnie nowy świat, nie mierzyła się jeszcze z takim wyzwaniem aktorskim. Larson zmieniła na potrzeby roli swój wygląd, przeczytała wiele książek o zachowaniach osób więzionych przez dłuższy czas. Starała się także zrozumieć tok myślowy tej młodej, acz niesamowicie doświadczonej przez los kobiety, dla której synek jest największym skarbem na świecie. Aktorka doskonale ukazała również sprzeczności targające mamą Jacka, która w pewien sposób sama jest jeszcze ciągle dzieckiem, porwanie nie pozwoliło jej w pełni przejść okresu dojrzewania. Dziewczynka i kobieta zarazem, z emocjonalnym pancerzem chroniącym ją przed znanymi niebezpieczeństwami, mama Jacka jest kobietą odważną i kochającą, ale jednocześnie najbardziej zagubioną z wszystkich.

POKÓJ w kinach od 26 lutego

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz