Bracia Tkacz: narodziny nowych gwiazd kina – „Biegnij, chłopcze, biegnij”

W filmie ?Biegnij, chłopcze, biegnij? główną rolę wspólnie zagrali bracia Andrzej i (znany z ?Chce się żyć?) Kamil Tkacz. Tym samym dołączyli do niezwykłego grona najsłynniejszych bliźniaków kina.

Bliźnięta jednojajowe to rodzeństwo, które ma tę samą płeć, taki sam wygląd, a często również te same cechy charakteru. Bardzo trudno jest je od siebie odróżnić. Być może właśnie ta ostatnia właściwość powoduje, że są tak niezwykle rzadkim, ale i atrakcyjnym duetem aktorskim. Film ?Biegnij, chłopcze, biegnij? to znakomita okazja, aby poznać nową parę bliźniaków, która ma szansę podbić serca polskiej i międzynarodowej publiczności. Zanim o nich napiszemy, przedstawiamy nasze zestawienie najsłynniejszych bliźniaków kina. Mary-Kate i Ashley Olsen to jeden z najbardziej znanych duetów Hollywood. Widzowie z pewnością pamiętają je z serialu komediowego ?Pełna chata?. Siostry pierwszy raz pojawiły się w nim w 1987 roku. Kolejna para, również zagraniczna, to Lisa i Louise Burns. Wszyscy fani ?Lśnienia? Stanley?a Kubricka z pewnością nie raz mieli okazję oglądać je zarówno na ekranie telewizora, jak i we własnych koszmarach sennych. Trzeba przyznać, że dwie jednakowe dziewczynki w niebieskich sukienkach to genialny pomysł na wprowadzenie klimatu grozy. Trzecia para bliźniaków, którzy zyskali międzynarodową sławę to James i Oliver Phelps. Od 2000 roku zaczęli występować w roli braci Weasley w ekranizacji popularnych książek o Harrym Potterze.

Również w naszej kinematografii pojawiają się nazwiska bliźniaków godne wymienienia. Najsłynniejsi są chyba bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy, którzy na długo przed rozpoczęciem kariery politycznej mieli okazję wystąpić w filmie ?O dwóch takich, co ukradli Księżyc?. Interesującą ciekawostką jest, że obaj bracia byli dubbingowani. Ich postaciom użyczyły głosu kobiety: Maria Janecka oraz Danuta Mancewicz.

Wreszcie bliźniacy, z których jeden zyskał już światową sławę. Mowa tu o Andrzeju i Kamilu Tkacz. Drugi z chłopców wystąpił u boku Dawida Ogrodnika w ?Chce się żyć? Macieja Pieprzycy. Ta rola przyniosła mu wielkie uznanie nie tylko w Polsce, ale i na międzynarodowym festiwalu filmowych w Montrealu, gdzie film otrzymał główną nagrodę. Do udziału w najnowszej produkcji ?Biegnij, chłopcze, biegnij?, zaproszono obu braci. Na zmianę grają Jurka Staniaka ? 8-letniego chłopca, który po stracie rodziny zmuszony jest uciekać z getta. Początkowo w roli głównej obsadzono Andrzeja, ale bardzo szybko do obsady dołączył jego brat Kamil. Aktorzy z licznej polskiej obsady przyznają, że ciężko było im odróżnić, który z chłopców aktualnie znajduje się na planie filmowym.

?Biegnij, chłopcze, biegnij? w kinach od 10 stycznia 2014 roku

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz