Boży Szaleńcy, Niemy Movie, The Metropolitan Opera: Live in HD

Boży Szaleńcy w Kinie Praha: ?Jasminum"

2. lutego o godz. 20.00 Kino Praha zaprasza na filmowe spotkanie, które odbędzie się w ramach cyklu ?Boży Szaleńcy?. Pokażemy film ?Jasminum? w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, a spotkanie z widzami poprowadzą ks. Marek Kotyński oraz mgr Paweł Kęska. Bilety TYLKO 12 złotych!

?Boży Szaleńcy? to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z kinem religijnym adresowanym do ludzi zainteresowanych fenomenem życia zakonnego. Dyskusje poprowadzą: o. dr Marek Kotyński - redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. mgr Paweł Kęska - historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną.

Niemy Movie w Kinie Praha: "Znak Zorro"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ?Niemy Movie? czyli kino (nie)całkiem serio. We wtorek 10. lutego o godz.20.30 odbędzie się pokaz filmu niemego ?Znak Zorro? z 1920 roku z muzyką i dubbingiem na żywo. Bilety już w sprzedaży!

Zespół ?Niemy Movie? gra i mówi do niemych filmów na żywo, trochę inaczej niż większość artystów biorących na warsztat ten gatunek. ?Niemy Movie? podąża wraz z filmem w scenach przejmujących, ilustruje grozę, smutek, dramat, ale kiedy pojawiają się dłużyzny, zespół nie waha się nad szybką zmianą klimatu. Efektem jest mozaika emocji, kolory, które wykraczają poza odcienie szarości na ekranie.

THE METROPOLITAN OPERA: Live in HD - ?Jolanta" i ?Zamek Sinobrodego" czyli Mariusz Treliński w Kinie Praha!

Zapraszamy na transmisje spektakli operowych z cyklu ?The Metropolitan Opera: Live in HD 2014/2015? w Kinie Praha. W sobotę, 14. lutego o godz. 18.00 odbędzie się transmisja na żywo spektakli operowych ?Jolanta? oraz ?Zamek Sinobrodego? w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

Dwie opery, dwa kobiece portrety nakreślone podczas jednego wieczoru. Niewidoma Jolanta Czajkowskiego, trzymana w ?złotej klatce? przez swego ojca, dzięki ukochanemu dowiaduje się o swoim kalectwie. Judyta Bartóka wkracza do ponurego zamku Sinobrodego, aby stoczyć walkę ze sobą, z instynktami i z lękami. ?Dwie Lady J.? to awers i rewers obrazu stworzonego przez Trelińskiego, Kudličkę i Gergieva, najpierw na scenie Petersburga (tylko ?Jolanta?), potem Warszawy, a na koniec w Met. Polską reprezentację na operowej scenie Nowego Jorku wzmocni w tym spektaklu tenor Piotr Beczała. Obok niego Anna Netrebko i Alekxey Markov (laureat Konkursu Moniuszkowskiego). W operze ? thrillerze Bartóka wystąpią Nadja Michael i Mikhail Petrenko. To pierwsza w historii współpraca Met z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz