?Boży Szaleńcy? w Kinie Praha: ?Tajemnica Filomeny?, reż. Stephen Frears

11. maja o godz. 20.00 Kino Praha zaprasza na filmowe spotkanie, które odbędzie się w ramach cyklu ?Boży Szaleńcy?. Pokażemy film ?Tajemnica Filomeny? w reżyserii Stephena Frearsa, a spotkanie z widzami poprowadzą ks. Marek Kotyński oraz mgr Paweł Kęska. Bilety TYLKO 12 złotych!

W odpowiedzi na ogłoszenie Roku Życia Konsekrowanego oraz tegoroczny II Sobór Watykański zapraszamy do Kina Praha na cykl ?Boży Szaleńcy?. Poprzez projekcję ciekawych filmów dotyczących życia duchownych chcemy zainspirować do wspólnej refleksji i dyskusji nad zdumiewającym fenomenem życia zakonnego. ?Boży Szaleńcy? to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z kinem religijnym adresowanym do ludzi zainteresowanych fenomenem życia zakonnego, a także do seminarzystów, nowicjuszy oraz wszystkich tych, którzy szukają inspiracji duchowych. Filmy, w większości fabularne, zostały dobrane tak, aby widz mógł odkryć głębszy sens życia i pracy ludzi, świadomie poświęcających się Bogu i człowiekowi przez śluby zakonne. Widzowie poznają duchowe dylematy, realne wyzwania i niebezpieczeństwa, przed którymi stają zakonnicy.

Po projekcjach zapraszamy na dyskusje, które prowadzą: ks. Marek Kotyński i mgr Paweł Kęska. Filmy pokazywane w ramach cyklu będą punktem wyjścia do dyskusji nad fenomenem ludzi, którzy poświęcają życie Bogu.

o. dr Marek Kotyński - redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.

mgr Paweł Kęska - historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.

Cykl ?Boży Szaleńcy? współorganizowany jest przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich i Żeńskich w Polsce oraz Radio Warszawa.

PROGRAM: ?Boży szaleńcy?: 11 maja, godz.20.00 ? ?Tajemnica Filomeny?

Filomena Lee (Judi Dench) jest prostą, religijną Irlandką. Jako młoda dziewczyna zaszła w ciążę  i zhańbiona została odesłana do klasztoru. Tam urodziła dziecko, które zakonnice oddały do adopcji. 50 lat później Filomena postanawia odnaleźć syna. Pomaga jej Martin Sixsmith (Steve Coogan) ? błyskotliwy dziennikarz polityczny, zainteresowany kontrowersyjnym tematem.

PROGRAM ?Boży szaleńcy? Wybrany poniedziałek, godz.20.00 Cena biletu ? 12 zł

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz