Boska śpiewaczka, która nie umiała śpiewać na polskim plakacie ?Niesamowitej Marguerite?

?Niesamowita Marguerite? to film oparty na prawdziwej historii amerykańskiej śpiewaczki Florence Foster Jankins, która zasłynęła? nieumiejętnością śpiewania. Przytaczamy wypowiedź reżysera wspominającego genezę swojego projektu oraz prezentujemy oficjalny polski plakat filmu.

?Niesamowita Marguerite? to obraz Xaviera Giannoliego okrzyknięty mianem ?najlepszego francuskiego filmu roku? przez Luca Bessona. W roli głównej wystąpiła zdobywczyni Cezara ? Catherine Frot. Reżyser wspomina skąd wziął się pomysł na film: ?Mniej więcej 10 lat temu usłyszałem w radiu, jak pewna śpiewaczka operowa wykonuje arię Królowej Nocy z ?Czarodziejskiego fletu? Mozarta - potwornie fałszując. Było to zarazem śmieszne i niesamowite. Nagranie do tego trzeszczało, było stare i tajemnicze - jakby pochodziło z ?innego świata?? ? mówi Giannoli.

?Nazywała się Florence Foster Jenkins. Była majętną Amerykanką, która żyła w pierwszej połowie XX wieku. Kochała muzykę i operę. I śpiewała - chociaż nie zdawała sobie sprawy jak źle. Czy otaczali ją hipokryci? Ludzie łasi na jej pieniądze? A może zwykli tchórze? To zabawna historia, która jednocześnie pokazuje okrutną stronę ludzkiej natury. Postanowiłem ten temat zgłębić.?­ ? wspomina reżyser ? ?W nowojorskiej prasie znalazłem wiele notatek o Jenkins, jej karierze i ekscentryzmie. Natrafiłem nawet na artykuły o recitalu, który dała pod koniec swojego życia w Carnegie Hall - przed olbrzymią publicznością. Znalazłem również nagranie, na którym bardzo źle wykonuje wiele słynnych arii. To komiczne. Album zdobi jej zdjęcie z anielskimi skrzydłami i diamentową tiarą. Ona sama uśmiecha się do obiektywu. Wygląda jednocześnie naiwnie, ale i na pewną siebie. Ta fotografia długo nie dawała mi spokoju. Przez lata regularnie wracałem do tej dziwnej płyty i tego uśmiechu? Pozwoliłem swojej wyobraźni pracować nad tym, czego dowiedziałem się o Florence Foster Jenkins, aż powstała pierwsza wersja scenariusza. Zanim stanąłem na planie ?Niesamowitej Marguerite?, zrealizowałem kilka innych filmów. Zawsze jednak miałem pod ręką zdjęcie Florence, a w głowie jej dziwny, rozstrojony głos. Głos, który miał mi coś do powiedzenia, jakiś sekret do ujawnienia.?

?Niesamowita Marguerite? w kinach od 1 kwietnia

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=i3s9Cz_KS3Q[/youtube]

Okolice Paryża, początek złotych lat dwudziestych XX wieku. Jak co roku, w imponującym zamku należącym do Marguerite Dumont zbierają się miłośnicy muzyki. Niewielu z nich osobiście zna bogatą właścicielkę posiadłości. Mówi się tylko, że całe życie poświęciła swojej największej pasji: muzyce. Jednak najsłynniejsze arie w interpretacji pozbawionej słuchu muzycznego Marguerite wprawiają w osłupienie zebranych melomanów. Aspirująca do miana divy kobieta staje się obiektem zakulisowych żartów. W ramach prowokacji, młody dziennikarz pisze pełną zachwytów recenzję jej występu. To sprawia, że bohaterka jeszcze mocniej zaczyna wierzyć w swój wrodzony talent i postanawia spełnić marzenie życia. Przy wsparciu sowicie opłaconego eks-gwiazdora opery, przygotowuje się do pierwszego recitalu przed prawdziwą publicznością.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz