Bonga Angola – gwiazda muzyki afrykańskiej w Warszawie!

Obchody 10. edycji Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera 2015 rozpoczniemy wyjątkowym koncertem angolskiej gwiazdy ? Bonga Angola.  Artysta znany z charakterystycznej chrypki, melancholijnych melodii i niezwykłej biografii zagra jedyny koncert w Polsce 20 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 19:30 w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Bilety do kupienia w serwisach eventim.pl  i ebilet.pl.

Bonga to niesamowita osobowość muzyczna. Śpiewał w duecie z Cesarią Evorą. Jest  popularyzatorem tradycyjnej muzyki semba, której elementy wplata w swoje utwory. Przybędzie do Polski po 2 latach nieobecności.

Od ponad trzydziestu lat Bonga czczony jest w Angoli jako ten, który zaczął śpiewać o afrykańskim upokorzeniu, cierpieniu wygnanych oraz rebelii przeciw kolonializmowi. Wraz z Fela Kutim Bonga określany jest mianem pioniera "Afrykańskości". Przez cały okres trwania swojej kariery potępiał konflikty partyzanckie i etniczne, które przez ponad dwie dekady pustoszyły jego kraj.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=ygvHWch4V7w[/youtube]

Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera obchodzi w tym roku 10 urodziny. W tym roku wspólnie z artystami z Afryki snuć będziemy afrykańskie wizje przyszłości, a w tych rozważaniach będziemy wracać wspomnieniami do początków festiwalu. Po Senegalu i Nigerii zabierzemy naszych widzów w kulturalną podróż po Etiopii, jednego z największych i najważniejszych kulturowo krajów afrykańskich. Nie zabraknie więc warsztatów, wydarzeń muzycznych, spotkań z twórcami oraz przede wszystkich pokazów filmowych. W kasie KINOTEKI można już nabywać bilety na pokazy filmowe w specjalnej cenie. Bilet w przedsprzedaży kosztuje 12 zł (wyjątkiem jest bilet na film otwarcia w cenie 15 zł). Istnieje możliwości zakupu Karnetu 10+ (w tej cenie 10 lub więcej seansów w cenie 10 złotych). Bilety można kupować online poprzez stronę kina. Pełen program znajduje się na naszej stronie: www.afrykamera.pl oraz fanpage?u: https://www.facebook.com/afrykamera .

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz