Bong Joon-ho nokautuje Cannes! Film „Parasite” z najwyższą średnią ocen.

„Dziękuję, już wystarczy, idziemy do domu” – tak skwitował 8-minutową owację na stojąco koreański reżyser Bong Joon-ho, który powalił na kolana canneńską publiczność swoim najnowszym filmem „Parasite”. „Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem na festiwalu od 22 lat! Absolutne mistrzostwo!”, relacjonuje Jakub Duszyński, dyrektor artystyczny firmy Gutek Film.

„Szalony”, „nieprzewidywalny”, „nowy gatunek”, „absolutne arcydzieło” – zagraniczna prasa prześciga się w epitetach określających koreańską tragikomedię, a polskie media przyznają, że film Quentina Tarantino był zaledwie przystawką przed daniem głównym w postaci „Parasite”.

Podobnie do „Dzikich historii” w 2014 roku, „Parasite” natychmiast stało się nieoczekiwanym przebojem Festiwalu w Cannes. Film koreańskiego geniusza, twórcy „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” wyrasta na faworyta w wyścigu o Złotą Palmę, przodując w rankingach canneńskiej krytyki, ze średnią 8,47 na 10. Sam Bong Joon-ho nazywa swój film „komedią bez klaunów i tragedią bez czarnych charakterów".

Bong Joon-ho z obsadą filmu „Parasite”  na 72. Festiwalu w Cannes. 

„Parasite” to najnowsze dzieło koreańskiego reżysera Bong Joon-ho, znanego z takich filmów jak „Okja”, „Zagadka zbrodni” i „Snowpiercer: Arka przyszłości”. Film opowiada o dwóch rodzinach, których losy połączy niespodziewany incydent. Reżyser wystosował specjalne oświadczenie, w którym poprosił dziennikarzy relacjonujących festiwal o nieujawnianie szczegółów fabuły. 

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz