Bolshoi Ballet Live w Kinie Praha – „Dziadek do orzechów”

Zapraszamy do Kina Praha na drugi sezon transmisji na żywo przedstawień baletowych z cyklu ?Bolshoi Ballet Live? w Kinie Praha.

W niedzielę, 21 grudnia o godz. 15:45 odbędzie się transmisja na żywo przedstawienia baletowego ?Dziadek do orzechów? w choreografii Jurija Grigorowicza.

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu ?Dziadka do orzechów?. Zaskakujące, że choć premiera baletu odbyła się w dniu św. Mikołaja 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później w Stanach Zjednoczonych. Dziś ? inaczej niż za czasów  Czajkowskiego ? spektakl jest kierowany głównie do młodszych widzów, jednak wciąż pozostaje jednym z arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza Ernsta T. A. Hoffmanna ?Dziadek do orzechów? miał wykorzystywać zainteresowanie elit petersburskich fantastyką. Tymczasem okazał się wspaniałym spektaklem familijnym idealnym do wspólnego oglądania dla dzieci i rodziców. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową opowieść o dziewczynce Klarze (w rosyjskiej wersji Maszy), która dzięki dobremu sercu i odwadze, wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. Dla dorosłych to jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Piotra Czajkowskiego.

Cena biletu na transmisje ? 50 zł Cena biletu ulgowego ? 45 zł Karnet (7 transmisji) ? 40 zł

Na przedstawienia baletowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz