„Ból i Blask”, arcydzieło Pedro Almodovara, wśród styczniowych premier Cineman

Ból i blask Almodovara i Wysoka dziewczyna Kantemira Balagova walczące o nominację do Oscarów w styczniu premierowo na Cineman

W styczniu na Cineman pojawią się dwa wybitne filmy, które znalazły się na short liście tytułów ubiegających się o nominację do tegorocznych Oscarów: Ból i blask Pedro Almodovara i Wysoka dziewczyna Kantemira Balagova. Także w styczniu na Cineman pojawi się Sylvester Stallone w finałowej odsłonie kultowego akcyjniaka: Rambo: Ostatnia krew oraz wizjonerski Midsommar. W biały dzień w reżyserii Ariego Astera.

Wysoka dziewczyna - PREMIERA 03.01.

Wysoka dziewczyna to poruszający odwagą i realizmem obraz życia powojennego Leningradu. Jest rok 1945. Zrujnowane, złamane długim oblężeniem miasto podnosi do życia z wojennej traumy. Dwie przyjaciółki Masza i Ija, próbują za wszelką cenę zapomnieć o koszmarze wojny i zacząć życie od nowa.

Film wyreżyserował Rosjanin Kantemir Balagov. Wysoka dziewczyna została uhonorowana nagrodą FIPRESCI na tegorocznym Festiwalu w Cannes i znalazła się na liście 10 filmów ubiegających się o nominację do Oscara.

Ból i blask - PREMIERA 24.01.

Ból i blask, najnowszy film Pedro Almodovara, posiadający pewne cechy autobiograficzne, to opowieść przedstawiająca kilka dni z życia wybitnego filmowca. Salvador Mallo, kultowy hiszpański reżyser, stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. W ciągu kilku dni snuje refleksje nad swoim życiem. Przeżywa na nowo najważniejsze momenty, które ukształtowały go jako człowieka. Wraca myślami do dzieciństwa, przywołuje obrazy pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina pierwsze spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia.

Film Ból i blask już został okrzyknięty arcydziełem, zdobył nominację w do Złotego Globu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny i jest wymieniany w wąskim gronie faworytów do Oscara. Kluczowa dla filmu rola reżysera, zagrana przez Antonio Banderasa, przeniosła aktorowi Złotą Palmę w Cannes, nominację do tegorocznych Złotych Globów, a także szansę na upragnionego Oscara.

Rambo: Ostatnia krew - PREMIERA 10.01.

Legenda kina akcji, niezniszczalny Sylvester Stallone powraca w ostatniej odsłonie kultowej serii - Rambo: Ostatnia krew. John Rambo częściej niż po broń sięga dziś po butelkę. Szuka w niej ucieczki przed powracającymi wspomnieniami dawnych walk i utraconych bliskich. Gdy jednak uprowadzona zostaje córka jego przyjaciółki, Rambo po raz ostatni będzie musiał stanąć do walki. Wkrótce okaże się, że porywacze pracują dla mafii, która z porwań młodych kobiet zrobiła dochodowy biznes. Próba ocalenia dziewczyny oznacza wypowiedzenie wojny armii bezwzględnych najemników. A wojna to jego żywioł.

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że ten film to pożegnanie Sylvestra Stallone z rolą, która przyniosła mu światową sławę. Obok kultowego aktora w filmie występują: Paz Vega i Sergio Peris-Mencheta.

Midsommar. W biały dzień - PREMIERA 03.01.

Midsommar. W biały dzień to niepokojąca i fascynująca zarazem historia, sięgająca do starych skandynawskich wierzeń. Dani i Christian w trakcie wakacyjnej wyprawy, która ma im pomóc odbudować związek, trafiają na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Ludowy festiwal z początku wygląda na beztroską zabawę w bajkowej krainie, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz bardziej przerażający obrót.

Midsommar. W biały dzień to nowy film Ariego Astera, reżysera światowego przeboju Dziedzictwo. Hereditary. W filmie w rolach głównych występują: laureatka nagrody Chopard Trophy na tegorocznych festiwalu w Cannes Florence Pugh oraz Jack Reynor i Vilhelm Blomgren.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz