Bohaterowie „Wielkiej szóstki”

HIRO HAMADA ma umysł geniusza i serce czternastolatka: skonstruowane przez niego roboty dominują w podziemnym świecie walk rozgrywających się w ciemnych zaułkach San Fransokyo. Na szczęście chłopak ma starszego brata Tadashi, który dostrzega potencjał jego geniuszu i zachęca go do ubiegania się o przyjęcie na miejscową politechnikę.

Kiedy wielka tragedia nieodwracalnie zmienia życie Hiro, chłopak znajduje oparcie w robocie imieniem Baymax, a z czasem rodzi się między nimi nierozerwalna więź. Razem tworzą sześcioosobową drużynę ultranowoczesnych bohaterów z niezwykle ważną misją.

BAYMAX został zaprojektowany do opieki. Ten wielki, nadmuchiwany robot właściwie nazywa się Osobistym Opiekunem Zdrowotnym: Szybkie skanowanie wystarczy mu, by ustalić parametry życiowe chorego i wziąwszy pod uwagę poziom bólu wyleczyć niemal każdą dolegliwość. Robota, który może zrewolucjonizować opiekę zdrowotną wymyślił i zbudował Tadashi Hamada.

?Dla Baymaxa liczy się tylko jedno ? chce pomagać ludziom?, mówi Hall. ?Uważa Hiro za swojego pacjenta. Początkowo myśli, że chłopak boleśnie przechodzi okres dojrzewania i chce go wesprzeć. Ale później uświadamia sobie, że Hiro tak na prawdę przeżywa stratę brata i postanawia uleczyć jego złamane serce?.

Wkrótce ten prostolinijny robot okazuje się być czymś więcej, niż tylko opiekunem. Staje się dla Hiro bohaterem, jak również najbliższym przyjacielem. A po pewnych zmianach w programie, obejmujących instalację rakietowej rękawicy, super siły i silników odrzutowych, Baymax staje się członkiem Wielkiej Szóstki.

FRED na pierwszy rzut oka to wyluzowany fan komiksów bez specjalnych życiowych ambicji. Wiedzie nieskomplikowany żywot dorabiając jako żywa tablica ogłoszeniowa, ale kiedy trzeba, potrafi działać. Bez wahania dołącza do Wielkiej Szóstki i ma potężny arsenał pomysłów na superbohaterskie umiejętności. Jego alter ego przybiera formę dzikiego, ziejącego ogniem potwora o potężnych pazurach wyposażonego w nowoczesne środki komunikacji.

TO TO TOMAGO to twarda, sprawna fizycznie i niezwykle lojalna dziewczyna. Sarkastyczne uwagi i dźwięk pękających balonów z gumy do żucia to wszystko, co można od niej usłyszeć. ?Tomago nie lubi strzępić języka?, mówi Hall. ?Doskonale zna wszystkie mroczne zakamarki miasta. Tworząc tę postać inspirowaliśmy się środowiskiem kurierów rowerowych?.

To To Tomago najlepiej radzi sobie na kołach, a kiedy dołącza do Wielkiej Szóstki nic nie jest w stanie jej powstrzymać. Zapierające dech w piersiach ewolucje wykonuje przy pomocy specjalnych dysków, które służą jej za koła, tarcze i broń jednocześnie.

WASABI to neurotyczny maniak precyzji. Charakteryzuje się przysadzistą posturą i ponadprzeciętną inteligencją. Jako członek Wielkiej Szóstki daje popis nie tylko swojej znajomości sztuk walki, ale też biegłości w posługiwaniu się bronią plazmową. Słowo ?bystry? jedynie w niewielkim procencie opisuje tego gościa.

?Zawsze byłem wielkim fanem Wasabi?, mówi Williams. ?Wasabi jest zdecydowanie najbardziej rozważnym członkiem grupy. Dzięki niemu akcja filmu nie zostaje całkowicie oderwana od rzeczywistości, staje się w pewnym sensie głosem publiczności wytykającym bohaterom wszystkie szaleństwa?.

Chemia to żywioł HONEY LEMON. Nie dajcie się oszukać jej okularom i niewyróżniającym ciuchom: jej pseudonim jest słodki jak miód, ale dziewczyna ma w sobie ogień i determinację, dzięki którym jest praktycznie nie do zatrzymania. Jak mówi Williams, ?Z pozoru jest pogodną optymistką. Ale ma też w oku błysk szalonego naukowca ? nie należy osądzać jej po pozorach?.

Honey jest niezwykle inteligentna, a jej znajomość alchemii okazuje się bardzo przydatna. Jako członek Wielkiej Szótki tworzy niezwykłe mikstury, dzięki którym jej zespół może wydobyć się niemal z wszystkich kłopotów.

CIOTKA CASS mimo chronicznego przepracowania zawsze znajduje czas dla Hiro i Tadashi. Zawodowo jest dumną właścicielką modnej piekarni i kawiarni, a poza tym osobą pełną energii i niezłomnej wiary w swoich genialnych bratanków. Chłopcy zawsze mogą liczyć na jej uśmiech, ciepło, wsparcie oraz wyśmienitą domową kuchnię.

?Chciałem, żeby Ciocia Cass kojarzyła się z San Francisco?, mówi Hall. ?Zawsze wyobrażałem ją sobie jako hippiskę w drugim, albo trzecim pokoleniu. Jest zabawna, dynamiczna i trochę zwariowana?.

TADASHI HAMADA to dobry chłopak. Tak po prostu. Własnoręcznie zbudował i zaprogramował najnowocześniejszego robota opieki zdrowotnej znanego jako Baymax, który może pomóc milionom ludzi na całym świecie. Ale tak naprawdę o jego wyjątkowości decyduje rola, jaką odgrywa w życiu młodszego brata, Hiro. Każdy dzieciak potrzebuje takiego anioła stróża jak Tadashi.

?Sam mam brata, więc wiem jak wyglądają takie relacje?, mówi Williams. ?Starszy nabija się z młodszego, żartuje jego kosztem. Ale jednocześnie istnieje ta niesamowita więź i miłość. Jeśli ktoś próbuje skrzywdzić twojego brata, nie puścisz tego płazem?.

PROFESOR ROBERT CALLAGHAN jest szefem wydziału robotyki prestiżowej Politechniki San Fransokyo, a jednocześnie mentorem Tadashiego. Hiro jest pod ogromnym wrażeniem naukowca od pierwszej wizyty na uczelni. Z kolei Callaghan od razu dostrzega potencjał czternastoletniego geniusza i zachęca go do lepszego wykorzystania talentów.

ALISTAIR KREI to pionier biznesu, technologiczny guru, a jednocześnie najznamienitszy absolwent Politechniki San Fransokyo. Jest właścicielem Krei Tech, największego przedsiębiorstwa technologicznego na świecie. Nieustannie poszukuje rozwiązań, które doprowadzą do kolejnego przełomu. Podczas prezentacji młodych talentów na Politechnice San Fransokyo dostrzega geniusz Hiro.

YOKAI to zamaskowany sprawca nieprawdopodobnej tragedii, która dotyka San Fransokyo i wywraca świat Hiro do góry nogami.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz