Bogusław Kaczyński o ?Wielkim Liberace?!

Bogusław Kaczyński, wielki znawca i promotor muzyki poważnej oraz opery i operetki, będzie 1 grudnia gościem Grażyny Torbickiej w programie ?Kocham Kino? w TVP 2. Niezwykle popularny prezenter i dziennikarz opowie o Władziu Valentino Liberace, wielkiej gwieździe estrady polskiego pochodzenia i bohaterze filmu ?Wielki Liberace?.

Bajecznie bogaty - w latach 70. należał do najlepiej opłacanych artystów świata - i niewiarygodnie utalentowany muzyk był także uwielbiany przez publiczność. O przyczynach tej miłości i wielkim fenomenie celebryty, którego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi opowie Grażynie Torbickiej i widzom właśnie Bogusław Kaczyński.

?Wielki Liberace? to ostatni film w karierze Stevena Soderbergha z Michaelem Douglasem i Mattem Damonem w rolach głównych. Entuzjastycznie został przyjęty na festiwalu w Cannes, a prawdziwe chwile triumfu święcił podczas rozdania nagród Emmy. Otrzymał aż 11 statuetek w tym za najlepszy film, reżyserię i za najlepszą rolę dla Michaela Douglasa. Do tych najważniejszych wyróżnień dołączyło aż 8 nagród Emmy w kategoriach technicznych, w tym za najlepszą scenografię, kostiumy, charakteryzację, montaż i za obsadę.

Film wejdzie na ekrany polskich kin już 29 listopada.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz