?Bogowie? ? Triumfator festiwalu Gdyni przedpremierowo w Kocham Kino w Multikinie

Ten film ma scenariusz, dialogi i pełnokrwistego bohatera ? ironizowali niektórzy krytycy wskazując na to, czym film Łukasza Palkowskiego różni się od innych rodzimych produkcji. W ramach Kocham Kino w Multikinie tym razem zapraszamy na ?Bogów? ? kapitalną opowieść o prof. Zbigniewie Relidze i pierwszym w Polsce przeszczepie serca. Przedpremierowe pokazy już 8 i 9 października.

Religę poznajemy w Warszawie. Jest tzw. młodym gniewnym, który po powrocie ze Stanów Zjednoczonych prze do przodu, budząc niechęć konserwatywnej frakcji kardiologów ? pracujących rutynowo, obawiających się zmian, a nawet zabobonnych. W filmie obserwujemy jego drogę do pierwszego w Polsce przeszczepu serce i powiedzieć, że nie była to droga usłana różami jest przesadnym eufemizmem.

Łukaszowi Palkowskiemu (?Rezerwat?, ?39 i pół?) udało się pokazać barwną postać na tle dziejowych przemian, zaś sama historia człowieka, self-made mana pełną gębą, jest poruszająca, trzymająca w napięciu oraz jak na polskie warunki wspaniale opowiedziana.

Film zdobył najważniejsze nagrody: Złote Lwy, na wrześniowym Festiwalu w Gdyni ? m. in. za główną rolę Tomasza Kota, dla najlepszego filmu i za najlepszy scenariusz.

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego ?Kocham Kino? oraz Multikina.

Podczas spotkań ?Kocham Kino w Multikinie? Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina ? organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.

Kocham Kino w Multikinie: Bogowie, reż. Łukasz Palkowski Polska 2014, 112?

Projekcja filmu odbędzie się w 2 terminach:

8.10.2014 (środa) , godz. 19:00, Multikino Złote Ursynów w Warszawie. Po seansie odbędzie się rozmowa Grażyny Torbickiej z twórcami filmu i publicznością.

9.10.2013 (czwartek), godz. 19:00, wybrane kina sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Ceny biletów: Normalny (Warszawa): 24 zł, Normalny (poza Warszawą): 21 zł, Ulgowy (Warszawa): 19 zł, Ulgowy (poza Warszawą): 17 zł

Sponsorami cyklu Kocham Kino w Multikinie są: Fiat Auto Poland, producent samochodu Lancia Ypsilon Citi Handlowy, oferujący Kartę Kredytową Citibank World MasterCard Coca Cola

Patroni medialni: ?Polska The Times? ?naszemiasto.pl? Styl.pl ?Aktivist? ?Kino? dlaStudenta.pl ?Malemen?

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz