Bogdanovicha screwball comedy!

?Dziewczyną wartą grzechu? Peter Bogdanovich, jeden z najbardziej utalentowanych filmowców swego pokolenia, powraca ? po ponad dekadzie nieobecności ? na ekrany kin. W trakcie kilkunastoletniej przerwy reżyser nakręcił między innymi trzy projekty telewizyjne oraz nagrodzony Grammy dokument ?Runnin' Down A Dream: Tom Petty and the Heartbreakers?. Wprowadził także na rynek zmienioną wersję swojego legendarnego filmu dokumentalnego ?Directed by John Ford?. Pojawiał się także regularnie jako aktor w serialu ?Rodzina Soprano?, wystąpił też w kilku filmach fabularnych i napisał dwie książki o branży rozrywkowej, wliczając w to ?Who The Hell's In It?.

?Dziewczyna warta grzechu? jest dla Bogdanovicha również powrotem do komedii jako gatunku, w którym lata temu osiągał wielkie sukcesy ? wystarczy przypomnieć chociażby kultowe ?No i co, doktorku?, ?Papierowy księżyc? oraz ?Śmiechu warte?. Podobnie jak w przypadku tego ostatniego obrazu, ?Dziewczyna warta z grzechu? powstała w Nowym Jorku, rodzinnym mieście Bogdanovicha. Reżyser, który jest od dawna znany z osiągania znakomitych efektów w pracy z aktorami, poprowadził Owena Wilsona, Imogen Poots, Jennifer Aniston, Willa Forte, Kathryn Hahn oraz Rhysa Ifansa tak, że stworzyli jedne ze swoich najlepszych ról.

Ten film to nakręcona w klasycznym stylu komedia romantyczna, w której pojawiają się również elementy hollywoodzkiej screwball comedy ? nieprawdopodobnego splotu okoliczności, prowadzącego do finału pełnego miłości. Wszyscy bohaterowie są współcześni, a ekranowe wydarzenia rozgrywają się w dzisiejszych czasach, choć gatunek ten głównie wiąże się z kinem lat 30tych - film Bogdanovicha nawiązuje do największych dzieł ?Złotej Epoki Hollywood? z lat 30tych i 40tych XX wieku, zarówno pod względem wyrafinowanego humoru i ekranowego wdzięku, jak i łączenia emocjonalnej subtelności z zupełnie ekstrawaganckimi i szalonymi sytuacjami.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=I29sLDg7bpA[/youtube]

Główną bohaterką jest Isabella ?Izzy? Patterson (Imogen Poots), urodzona na Brooklynie dziewczyna do towarzystwa, która marzy o byciu aktorką. Gdy pewnego razu poznaje Arnolda Albertsona (Owen Wilson), uznanego reżysera filmowego i teatralnego, który przygotowuje się właśnie do wystawienia nowej sztuki na Broadwayu, nie spodziewa się, że to spotkanie zmieni jej życie na zawsze?

W screwball comedy rządzą humor sytuacyjny, niezliczone gagi i postać silnej, wyemancypowanej kobiety. W ten schemat wpisują się bezbłędnie: ex call girl Izzy, neurotyczna terapeutka Jane, lekką ręką dysponujący pieniędzmi reżyser Arnold, ekscentryczny choć z sercem pojemnym jak przedwojenna wanna aktor Seth i gotowa na wszystko Delta.

W kinach od 19 czerwca

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz