?Body/Ciało? obiektem pożądania kolekcjonerów-milionerów! Małgorzata Szumowska łączy siły z artystą, którego pracami zachwyca się świat.

Był szczęśliwym talizmanem 65. MFF Berlinale i ozdobą uroczystej warszawskiej premiery ?Body/Ciało?. Wyjątkowy alternatywny poster, w duchu dawnej szkoły plakatu, towarzyszy filmowi Małgorzaty Szumowskiej od początku obfitującej w sukcesy drogi. Jego autorem jest Jakub Julian Ziółkowski ? jeden z najciekawszych polskich malarzy współczesnych. Prace artysty, którego dzieła znajdują się w najważniejszych kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie, trafiły również do filmu i można je oglądać w jednej z kluczowych scen z udziałem Janusza Gajosa. ?Body/Ciało?, film, który przyniósł Małgorzacie Szumowskiej prestiżowego Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, wszedł na ekrany polskich kin 6 marca. Był najchętniej oglądaną premierą tygodnia, a jego wynik ? 60 000 widzów w zaledwie trzy dni ? zdeklasował otwarcia oscarowych hitów na czele z ?Birdmanem?, ?Idą? i ?Grand Budapest Hotel? i jest drugim najlepszym otwarciem w karierze Małgorzaty Szumowskiej.

Jakub Julian Ziółkowski (1980) jest jednym z najważniejszych polskich malarzy współczesnych. Ukończył ASP w Krakowie w 2005 roku. W jego twórczości widoczne są przetworzone inspiracje sztuką m.in. Hieronima Boscha, Witkacego, Brunona Schulza, James Ensora, Pabla Picassa, Andrzeja Wróblewskiego, Pieta Mondriana, Joana Miro, Neo Raucha. Tworzy własne, tajemnicze światy, przepojone cierpieniem i ekstazą, zamieszkałe przez hybrydalne, często zdeformowane postaci ludzkie i zwierzęce. Sztuka jest dla niego obszarem autonomicznym wobec rzeczywistości, rządzącym się własnymi prawami, znanymi tylko autorowi i zależnymi od jego wyobraźni. W 2010 roku w Galerii Zachęta została otwarta indywidualna wystawa Jakuba Juliana Ziółkowskiego pt. ?Hokaina?. W 2013 wybór jego obrazów był prezentowany w ramach wystawy głównej 55. Biennale Sztuki w Wenecji ?Palazzo Enciclopedico?. Jesienią 2014 roku Ziółkowski brał udział w głośnej wystawie Maurizio Cattelana ?Shit and Die? w Palazzo Cavour w Turynie. Prace artysty znajdują się w najważniejszych kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie.

BODY/CIAŁO już w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz