?Body/Ciało? gromadzi widzów i nagrody. Nieprzerwane pasmo sukcesów filmu Małgorzaty Szumowskiej.

?Body/Ciało? lepsze od ?W imię?? z Andrzejem Chyrą. Hit Małgorzaty Szumowskiej z świetną frekwencją i kolejnymi triumfami w kraju i za granicą.

Film ?Body/Ciało?, który przyniósł Małgorzacie Szumowskiej prestiżowego Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale, nie traci rozpędu w polskich kinach. Po blisko dwóch miesiącach od premiery, ?Body/Ciało? ? z świetnym wynikiem prawie 280 000 widzów ? wciąż utrzymuje się w TOP 20 najchętniej oglądanych filmów w Polsce. Poza pobiciem frekwencji poprzednika ? ?W imię?? z Andrzejem Chyrą (łącznie 195 000 widzów), hit Szumowskiej triumfuje na kolejnych prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. W tym tygodniu dopisał do konta kolejną nagrodę!     

Świetnie przyjęty przez krytykę i widzów obraz wszedł na ekrany 6 marca. Jeszcze przed krajową premierą ?Body/Ciało? znalazło się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Niedźwiedzia i przyniosło Małgorzacie Szumowskiej Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale. Tytuł ten usytuował Szumowską obok największych nazwisk polskiego kina ? Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego.

Na przestrzeni kolejnych tygodni ?Body/Ciało? konsekwentnie gromadziło publiczność przed ekranami. Równolegle zaś kontynuowało międzynarodową trasę festiwalową. Najpierw na Litwie w konkursie ?Baltic Gaze?, w ramach Vilnius International Film Festival, Janusz Gajos zdobył nagrodę dla najlepszego aktora. Następnie film z jego udziałem wystartował w konkursie głównym RWE Film Award na Internationales Frauenfilmfestival Dortmund|Köln, gdzie Szumowska otrzymała specjalną nagrodę jury. W ostatnim tygodniu reżyserka została laureatką Grand Prix 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej, a jej ?Body/Ciało? zostało zaprezentowane także na Festiwalu goEast w Wiesbaden, gdzie wciąż może liczyć na nagrody.

W dniu jutrzejszym hit krajowych ekranów zostanie zaprezentowany podczas 10. jubileuszowej edycji filmPOLSKA 2015 w Berlinie, odbywającej pod hasłem Berlin sieht Polnisch (Berlin widzi po polsku). To największego wydarzenie tego rodzaju poza granicami kraju. Tytuły biorące udział w imprezie mają przybliżać światu współczesny krajobraz filmowy w Polsce. Przed dziełem Szumowskiej publiczność filmPOLSKA miała możliwość zapoznania się z twórczością takich reżyserów jak Holland, Kieślowski, Munk, Polański i Wajda.

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny ? Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

W obsadzie ?Body/Ciało?, jak zawsze u autorki ?Sponsoringu? i ?33 scen z życia?, znakomite nazwiska ? Janusz Gajos (?Układ zamknięty?), Maja Ostaszewska (?W imię??), Adam Woronowicz (?Pani z przedszkola?), Ewa Dałkowska (?Korczak?), Władysław Kowalski (?Bogowie?), Tomasz Ziętek, aktorskie odkrycie ?Kamieni na szaniec? i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik (?33 sceny z życia?). W roli filmowej córki Janusza Gajosa brawurowo debiutuje wszechstronnie utalentowana Justyna Suwała. Autorem zdjęć jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance (?Nieulotne?) i FPFF w Gdyni za inny z obrazów Szumowskiej ? ?33 sceny z życia?.

?Body/Ciało? to czwarty z rzędu, obok ?33 scen z życia?, ?Sponsoringu?, ?W imię??, obraz Szumowskiej, który znalazł się w ofercie dystrybucyjnej Kino Świat.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz