„Bobry” – czarna komedia na wakacje

 

?Bobry? czyli czarna komedia o realizacji marzeń, reaktywacji zespołu punkowego oraz poszukiwaniu alternatywnego stylu życia to nasza propozycja wakacyjna. Niezależny film Huberta Gotkowskiego i Marcina Kabaja to pełna humoru wizja świata, w którym oprócz zwykłych ludzi, spotkać można prawdziwych Aniołów Śmierci, wyglądających jak zdegenerowani urzędnicy. Lepiej, nie wchodzić im w drogę! ?Bobry? wejdą do kin 15 sierpnia.

W rolach głównych: Wojciech Solarza, Sebastian Stankiewicz, Robert Jarociński i Marcin Kabaj.

?Jeszcze polska komedia nie zginęła? Magdalena Mach, Rzeszów.gazeta.pl

?Bobry? to czarna komedia, w której dominuje ironia, groteska i absurd. To historia o spełnieniu marzeń i życiu w zgodzie z samym sobą.

?Bobry? to nazwa nieistniejącego już zespołu punkowego. Wydali jedno demo, po czym rozpadli się, a każdy z członków zapomniał o muzyce, marzeniach i wielkiej karierze. Marcin (Wojtek Solarz) wraca właśnie z Irlandii i z poczuciem porażki postanawia zakończyć swoje życie. Przed samobójstwem powstrzymuje go przypadkowe zdarzenie ? ogłoszenie o sprzedaży jego starej gitary. Postanawia ją odzyskać oraz reaktywować zespół.  Odszukuje kumpli z zespołu: Klocka (Marcin Kabaj), którego sposobem na życie stało się handlowanie psychotropami wprost ze szpitala psychiatrycznego oraz Smroda (Sebastian Stankiewicz), który przejął rodzinny interes i prowadzi miejski szalet?

Równolegle obserwujemy działalność mrocznych żniwiarzy, którzy w ?Bobrach? przedstawieni są jako skorumpowani urzędnicy, pilnujący porządku w papierach. Próba samobójcza Marcina znalazła się na liście Kosiarza, zdegenerowanego wcielenia samej  Śmierci (Robert Jarociński), który jeździ zdezelowanym czarnym karawanem, nie stroni od alkoholu i za wszelką cenę chce doprowadzić do śmierci chłopaka. Tylko w ten sposób Kosiarz może uwolnić się od nudnej pracy na Ziemi.

Wyścig ze Śmiercią nabiera tempa, gdy w całą sprawę miesza się uzależniony od psychotropów nadpobudliwy policjant.

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz