BLUE JASMINE bije rekordy w USA

Najnowszy obraz Woody?ego Allena ?Blue Jasmine? zanotował w USA najlepsze otwarcie w całej karierze reżysera, generując imponującą średnią 102 128 $ wpływów na kopię. Wynik ?Blue Jasmine? jest nie tylko najlepszym otwarciem w karierze Allena, ale również otwarciem roku w USA. Co więcej, z filmem nowojorskiego reżysera nie mogła mierzyć się żadna z premier weekendu. Najpoważniejszy konkurent ? superprodukcja ?Wolverine? ? osiągnęła wynik 14 106 $ na kopię, a pozostałe cztery filmy wchodzące równolegle na amerykańskie ekrany musiały zadowolić się średnią poniżej 5 000 $ na kopię.

Spektakularny debiut ?Blue Jasmine? pobił dotychczasowy rekord frekwencyjny reżysera, ustanowiony przed dwoma laty przez oscarowe ?O północy w Paryżu?. Paryska fantazja miłosna Allena zarobiła wtedy na otwarcie 99 003 $.

W parze z allenowskim otwarciem wszech czasów idą doskonałe recenzje obrazu, uznawanego za ?najlepszy film Allena od ponad 20 lat" (joblo.com). Krytycy chwalą ?żywiołową komedię? (Wall Street Journal) za jej ?pełnokrwistych bohaterów i błyskotliwe dialogi? (Cinemalogue.com) oraz zgodnie komplementują ?niezwykłą, godną Oscara rolę Cate Blanchett? (New York Post), która w ?Blue Jasmine? wykreowała ?najciekawszą kobiecą bohaterkę roku? (Film-Forward.com).

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz