Blanchett vs. Bonham Carter: aktorskie starcie!

Jedna z nich jest okrutna, zgorzkniała i przepełniona zazdrością, druga ? kochająca, życzliwa i pełna wdzięku. Pierwszej z nich mamy dosyć, za drugą tęsknimy. Zła Macocha oraz Dobra Wróżka z najnowszej ekranizacji ?Kopciuszka? stoją na przeciwległych biegunach. Obie postaci łączy jedno ? w ich role wcieliły się doskonałe aktorki. Mimo że Cate Blanchett i Helena Bonham Carter nie spotykają się w żadnej ze scen, toczą między sobą wyjątkowy aktorski pojedynek, na którym niewątpliwie najbardziej korzystają widzowie.

? Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Musieliśmy zmierzyć się z tradycją, z dziedzictwem ?Kopciuszka? ? mówi Cate Blanchett, filmowa macocha. Reżyser Kenneth Branagh zapewnia, że aktorka wypełniła swoje zadanie celująco. ? Dzięki tak wielkiej artystce jak Cate możemy dostrzec, jak złożoną postacią jest Macocha. Bardzo wiele można wyczytać z jej zachowania, a nawet z samych oczu. Macocha grana przez Cate jest przerażająco inteligentna i pełna namiętności ? ocenia Branagh.

Jeśli chodzi o Dobrą Wróżkę, twórcy filmu nie chcieli, aby wypadła zbyt idealnie i słodko. Helena Bonham Carter miała okazję wnieść do tej roli nieco beztroski i własnej interpretacji. ? Pomyślałam, że byłoby ciekawie, gdyby moja postać nie zawsze była we wszystkim najlepsza. Przecież ze względu na presję czasu Matka Chrzestna mogła być zestresowana i popełniać błędy. Poza tym jako starsza kobieta trochę nie nadąża mentalnie, ale dzięki temu jeszcze łatwiej ją polubić ? żartuje Helena Bonham Carter.

Dynamiczne i wyraziste role Blanchett i Bonham Carter wnoszą do najnowszej produkcji Disneya mnóstwo świeżości oraz oryginalności. ? Nawet jeśli cała baśń jest nam dobrze znana, widzowie będą w napięciu czekać, co nastąpi dalej ? zapewnia odtwórczyni roli Matki Chrzestnej. ? Tak, jakby oglądali tę historię pierwszy raz w życiu.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=CJR8Shsa-20[/youtube]

?Kopciuszek? to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara? Kennetha Branagha (?Thor?, ?Hamlet?), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę.

W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem?

?Kopciuszek? w kinach od 13 marca!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz