„Biegnij, chłopcze, biegnij” otworzy dzisiaj międzynarodowy festiwal w Cottbus! – w kinach od 10.01.2014

Dzisiaj rozpoczyna się 23. edycja międzynarodowego festiwalu filmowego w Cottbus. Filmem otwarcia jest ?Biegnij, chłopcze, biegnij? z plejadą polskich gwiazd w obsadzie.

Cottbus, miasto znane również pod polską nazwą Chociebuż, to stolica Brandenburgii, która na najbliższe 6 dni zamieni się w europejską stolicę kina. W tej mieszczącej się we wschodnich Niemczech miejscowości rozpoczyna się 23. edycja międzynarodowego festiwalu filmowego. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w Cottbus w 1991 roku i stała się najbardziej rozpoznawalnym festiwalem kina Europy Wschodniej. Filmem otwarcia tegorocznego festiwalu jest ?Biegnij, chłopcze, biegnij?, czyli polsko-niemiecko-francuska koprodukcja z udziałem znakomitych aktorów z naszego kraju. Na ekranie zobaczyć będzie można Zbigniewa Zamachowskiego, Olgierda Łukaszewicza, Grażynę Szapołowską, Izabelę Kunę, Przemysława Sadowskiego, Mirosława Bakę, Elizabeth Dudę ? znaną z popularnego programu TV ?Europa da się lubić? oraz objawienie festiwalu w Montrealu, najmłodszego aktora ?Chce się żyć? ? Kamila Tkacza. Co ciekawe, w ?Biegnij, chłopcze, biegnij? oprócz Kamila zobaczyć będziemy mogli również jego brata bliźniaka ? Andrzeja Tkacza. Obaj chłopcy zagrali na zmianę tę samą postać.

?Biegnij, chłopcze, biegnij? to ekranizacja przetłumaczonego na 15 języków bestsellera Uriego Orleva. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia chłopca, który po ucieczce z getta próbuje przeżyć ciężkie czasy wojny. Film pokazywany będzie dzisiaj (5 listopada) o godzinie 20:00 i tym samym otworzy 23. edycję międzynarodowego festiwalu w Cottbus. W polskich kinach będziemy mieli okazję go obejrzeć już 10 stycznia 2014 roku.

 

?Biegni, chłopcze, biegnij? w kinach od 10 stycznia 2014 roku

Niesamowita i wzruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę. Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Pepe Danquart. W międzynarodowej obsadzie plejada gwiazd polskiego kina. W roli głównej, zagranej wspólnie z bratem-bliźniakiem Andrzejem, Kamil Tkacz, którego debiut w głośnym i wielokrotnie nagrodzonym ?Chce się żyć? Macieja Pieprzycy zachwycił cały świat. ?Biegnij, chłopcze, biegnij? to ekranizacja przetłumaczonego na 15 języków bestsellera Uriego Orleva.

Poruszające losy ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta, który stracił całą rodzinę i zdany jest na pomoc ze strony obcych. Trafia do domu życzliwej Polki (Elizabeth Duda). Kobieta decyduje się go przygarnąć i namawia, by dla bezpieczeństwa przyjął nową tożsamość - osieroconego Polaka wyznania rzymskokatolickiego. Wskutek dramatycznego splotu wydarzeń, chłopiec musi opuścić gościnny dom i rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj. Korzystając z pomocy polskich rodzin i przybranej tożsamości, próbuje przetrwać koszmar okupacji.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz