Best Film nominowany do nagrody PISF-u 2019.

Miło nam poinformować, że Best Film znalazł się wśród nominowanych do 12. Edycji Nagród PISF za rok 2018. To dla nas wielkie wyróżnienie.

W tym roku walczymy o nagrodę za dystrybucję polskiego filmu „Pomiędzy słowami” w reżyserii Urszuli Antoniak.

"Ten film to koncert gry na dwa instrumenty aktorskie- Andrzej Chyra jako ojciec i Jakub Gierszał jako syn- najlepsi aktorzy swego pokolenia. To pewne (...) Możesz zmienić garnitur, nazwisko, mieszkanie, język. Serca nie zmienisz. A najważniejsze jest to, co pomiędzy słowami, niewypowiedziane, ważna jest cisza. O tym to jest. "
/ Karolina Korwin Piotrowska

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się 17 września br., w trakcie trwania 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W zeszłym roku Best Film otrzymał nagrodę za polską dystrybucję dokumentu „Młynarski. Piosenka finałowa”

Nagrody PISF Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. Nagrody PISF to jedyne polskie odznaczenia, których celem jest wyróżnienie szczególnych osiągnięć osób i instytucji wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej. Nagrody przyznawane są od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty oraz osoby działające w sektorze kultury.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz