Bella znaczy Piękna!

Tytułowa bohaterka filmu ?Bella i Sebastian? należy do jednej z najpiękniejszych ras psów na świecie. Bella to pirenejski pies górski, którego rodowód sięga czasów starożytnych.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=c6e4kTAz0aE[/youtube]

Zanim Bella trafiła na duży ekran, była uwielbianą postacią z książki a później serialu telewizyjnego. Ogromny, biały i puszysty pies mógłby przerazić niejednego człowieka. Na szczęście tylko na chwilę, po paru merdnięciach ogonem i polizaniu polika zdobywa serce każdego twardziela.

Pirenejskie psy górskie zaliczają się do psów dużych typu molos (są nimi też m.in. owczarki kaukaskie i mastiffy tybetańskie). Są to psy ciężkie, o zwartej budowie ciała (pirenejski pies górski może mieć w kłębie nawet 80cm) i bardzo umięśnione. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że molosy wywodzą się od jednego przodka ? wymarłego już alpejskiego mastiffa. Pirenejskie psy górskie są zawsze białe (czasami mogą pojawić się łaty na głowie, uszach i przy nasadzie ogona). Są niezależne i trudne do okiełznania, ale gdy kochają to: ?nad życie?

Każdy, kto marzy o Belli musi pamiętać o tym, że to pies, który kocha świeże powietrze i dużą przestrzeń. Pradziadkowie i prababcie Belli strzegli głównie stad owiec i innych zwierząt hodowlanych. Dziś pomagają również w ratownictwie górskim oraz są psami do towarzystwa. Molosy są bardzo liczną grupą psów, w związku z tym Bella ma wielu kuzynów. Poniżej kilku z nich:

  • Owczarki podhalańskie
  • Bernardyny
  • Mastiffy pirenejskie
  • Nowofundlandy

BELLA I SEBASTIAN (Belle et Sébastien) PREMIERA: 7 LISTOPADA 2014

 Źródło:materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz