„Bella i Sebastian” dołącza do grona najlepszych ekranizacji

BELLA I SEBASTIAN ? wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności i miłości 7 listopada zagości na ekranach kin w całej Polsce. Przygody przecudnego puszystego psa i małego chłopca są ekranizacją jednej z najsłynniejszych francuskich powieści.

Cécile Aubry, autorka ?Belli i Sebastiana?, to dziś jedna z bardziej znanych postaci francuskiej kultury, choć początek jej kariery był mało spektakularny. Zaczynała jako tancerka, największą sławę przyniosły jej role w filamch ?Manon? (reż. Henri-Georges Clouzot) i ?Czarna róża? (reż. Henry Hathaway). Później było już jak w bajce. Pewnego dnia spotkała na swojej drodze prawdziwego księcia i wyszła za niego za mąż. Wybrankiem jej serca został marokański książe Si Brahim El Glaoui. Aubry przerwała swoją karierę aktorską i zajęła się pisaniem książek dla dzieci oraz scenariuszy.

Zanim piękna Bella i jej towarzysz Sebastian trafili na srebrny ekran, ich perypetie można było podziwiać w telewizji. Na podstawie książki Aubry powstał serial telewizyjny, w którym Sebastiana zagrał syn autorki i księcia, Mehdi. Kilkadziesiąt lat później po utwór Aubry sięgnął Nicolas Vanier ? postanowił nakręcić film o niezwykłej przyjaźni. Mehdiego, symbolu serialu, nie mogło zabraknąć w filmie Vaniera. Nie można stworzyć tego filmu bez niego, od razu wiedziałem, że powinien zagrać André ? myśliwego, który opowiada głównemu bohaterowi o Belli ? powiedział reżyser.

?Bella i Sebastian? nie są pierwszą książką dla dzieci, która zasłynęła na małym i wielkim ekranie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze filmowe adaptacje literatury dziecięcej.

?Mikołajek?, reż. Laurent Tirard (na podstawie serii książek autorstwa René Goscinny?ego)

?Harry Potter i Kamień Filozoficzny?, reż. Chris Columbus (na podstawie książek J. K. Rowling)

?Tajemniczy ogród? reż. Agnieszka Holland (na podstawie książki pod tym samym tytułem Frances Hodgson Burnett)

?Pinokio? reż. Roberto Benigni (na podstawie książki autorstwa Carla Collodiego)

?Mary Poppins? reż. Hamilton Luske, Robert Stevenson (na podstawie książek Pameli L. Travers)

Wszystkich miłośników psiaków i innych zwierzaków zapraszamy do kin 7 listopada.

BELLA I SEBASTIAN (Belle et Sébastien) PREMIERA: 7 LISTOPADA 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz