Bardzo grzeczny miś – recenzja filmu „Paddington”

Nastał świąteczny czas, kiedy powinny gasnąć wszelkie spory, a rodzina wspólnie zasiada przy stole i raduje się swoim towarzystwem. Tradycja mówi o pozostawieniu miejsca przy stole dla strudzonego wędrowca, a na co dzień powinniśmy się  troszczyć o wszystkich bliźnich. Choć ?Paddington?trafi na polskie ekrany, kiedy minie ten magiczny czas, to pozostawi widzów w magicznej atmosferze, dodatkowo zwracając uwagę na problem samotności i porzucenia.

Uroczy miś z lśniącym futerkiem, który sprawia, że mięknie każde serce, trafia do Londynu. Stolica Wielkiej Brytanii okazuje się o wiele bardziej zatłoczona i nieprzewidywalna niż peruwiańskie lasy tropikalne, skąd przybywa Paddington wiedziony nadzieją na lepsze życie wśród kochających go ludzi. Niedźwiadek nauczony dobrych manier, który potrafi używać magicznych słów: ?proszę?, ?dziękuję? i ?przepraszam? zamiast trafić na życzliwych ludzi, wpada w samo centrum dżungli  pełnej zapatrzonych w siebie egoistów. Jedynie rodzina Brownów zwraca uwagę na zasmuconego i zmęczonego misia, dając mu schronienie we własnym domu.

Paul King stworzył obraz poruszający ważne problemy, zwraca uwagę na siłę rodziny i wzajemnego wsparcia, mówi o tolerancji i nie osądzaniu po pozorach. Daje lekcję o miłości i życzliwości, którymi przepełnione jest serce małego niedźwiadka. Choć Miś jest zagubiony i nieporadny w miejskim świecie, to okazuje się bardziej ludzki niż zabiegani londyńczycy.

?Paddington? to świetna rodzinna rozrywka, gdzie znajdzie się miejsce na śmiech oraz powagę. Dzieci zakochają się w naiwnym i nieco nieporadnym zwierzaku. Natomiast dorośli zostaną zaproszeni do gry skojarzeń, którzy wprawnym okiem powinni odnaleźć śmieszne nawiązania do światowej kinematografii (choćby Mission Impossible).

Obraz pełen jest gagów i żartów, wywrotek i ?małych? przemeblowań podanych w niezwykle grzecznej i poprawnej formie ku uciesze wychowawczych serc rodziców. Familijne kino, które satysfakcjonuje małych, jak i dużych, wzbudzając ciche wzruszenia.

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz