Bardzo Fajny Rylance

Roald Dahl stworzył postać przyjaznego giganta, który zabiera małą dziewczynkę w podróż do Krainy Olbrzymów, pełną nieznanych jej norm i zasad. W rolę BFG wcielił się w nowym projekcie Stevena Spielberga ? ?BFG: Bardzo Fajnym Gigancie? ? Mark Rylance, doceniony ostatnio przez Amerykańską Akademię Filmową za kreację w ?Moście szpiegów?.

Pierwszego dnia zdjęć ?Mostu szpiegów?, dreszczowca osadzonego w czasach zimnej wojny, reżyser uświadomił sobie, że znalazł idealnego kandydata na BFG. Mimo że Rylance grał skazanego sowieckiego szpiega, postać ekstremalnie inną od słodkiego i prościutkiego olbrzyma.

?Zaproponowałem Markowi Rylance?owi rolę w 1987 roku w Imperium słońca i on ją odrzucił. Zatracił się w teatrze i nie był pozytywnie nastawiony do grania w filmach. Kto mógłby go winić? Dla aktora, który poświęcił wszystko dla gry w teatrze robienie filmów musi być jak podskakiwanie na tylnym siedzeniu samochodu, kiedy kierowca wciąż naciska hamulec. Kiedy Mark gra w sztuce nikt mu nie powie Cięcie! a jedynie Kurtyna! po kilku godzinach grania bez przeszkadzania. Mark jest muzą i inspiracją dla tysięcy młodych aktorów. W swoich występach, od Boeing-Boeing przez Jerusalem do Twelfth Night, wpłynął na klasyczny i współczesny teatr i stał się jego legendą. Laureat trzech nagród Tony, dwóch Oliviera i ostatnio Oscara przyjmuje te honory z wdzięcznością i pokorą. Ma dobre serce i czystą duszę. Kocha grać?, mówi legendarny reżyser o Marku Rylance.

Sophie i Bardzo Fajny Gigant zaproszą do kin na podróż pełną magii już 1 lipca.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz