„Barany. Islandzka opowieść” w zwiastunie i na polskim plakacie!

Polski plakat oraz zwiastun kipiącej emocjami komedii w plenerach mroźnej Islandii: "Barany. Islandzka opowieść" w reż. Grimura Hákonarsona. Ta opowieść o dwóch wyjątkowo upartych, skonfliktowanych ze sobą braciach, mieszkających na odludziu to pełna ciepła i ironicznego humoru pochwała przekornej ludzkiej natury.

Zwycięzca sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes. Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigur?ur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Ceniąponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=SCBS2E9RRaw[/youtube]

?Barany. Islandzka opowieść? ? islandzki kandydat do Oscara ? jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących ? czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób ? swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał ?Baranów. Islandzkiej opowieści? ? jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat ? nie pozostawi nikogo obojętnym.

"Barany. Islandzka opowieść" w kinach od 12 lutego 2016

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz