Baranek Shaun. Film – premiera na Cineman

"Baranek Shaun. Film", "Samba" oraz "Źródło nadziei" - kolejne gorące premiery w lipcu na Cineman VOD.

Lato w serwisie Cineman VOD obfituje w premiery. Już 17 lipca na Cineman VOD pojawi przebojowa animacja "Baranek Shaun. Film", a tydzień później 24 lipca "Źródło nadziei" - znakomity dramat w reżyserii Russella Crowe'a, oraz "Samba" - komedia twórców "Nietykalnych" z Omarem Sy i Charlotte Gainsbourg w rolach głównych.

"Baranek Shaun. Film" to kinowa opowieść o przygodach Baranka Shauna, bohatera jednego z najbardziej popularnych seriali animowanych dla młodszych i trochę starszych.

Niepokorny i skory do pakowania się w tarapaty baranek Shaun, wykorzystując nieobecność gospodarza, postanawia wybrać się na wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfitować będzie w różnego rodzaju przygody oraz niebezpieczeństwa, czekające w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

Film został wyreżyserowany przez duet Mark Burton & Richard Starzak, twórców wielu doskonałych animacji, w tym kultowego już "Madagaskaru". Film, podobnie jak serial, powstał w Aardman Studio, a głównym animatorem był Will Becher. Tytułowy Baranek Shaun to postać wymyślona przez Nicka Parka na potrzeby krótkometrażowego filmu "Wallace & Gromit: Golenie Owiec", za który Park został nagrodzony Oscarem.

"Źródło nadziei" to film opowiadający historię dziejącą się w 1919 roku, tuż po pierwszej wojnie światowej. Australijski farmer Joshua Connor (Russell Crowe) przybywa do Turcji, aby poznać los swych trzech zaginionych w boju synów. Z początku nie może przebić się przez biurokratyczny mur i społeczne konwenanse, ale z pomocą przychodzą mu piękna Ayshe (Olga Kurylenko) oraz turecki oficer, major Hasan (Yilmaz Erdogan), który walczył u boku jego synów. Connor wyrusza w podróż po zniszczonym wojną kraju, aby odkryć prawdę o walce i śmierci swoich synów.

"Źródło nadziei" to pierwszy film fabularny wyreżyserowany przez pamiętnego gladiatora - Russella Crowe'a. Crowe, który bezsprzecznie jest jednym z najlepszych amerykańskich aktorów, tym razem udowodnił, że doskonale sprawdza się nie tylko jako odtwórca roli głównej, ale także jako reżyser. W filmie obok Crowe'a wystąpiła Olga Kurylenko, pamiętana przez kinomanów jako partnerka Jamesa Bonda z filmu "Quantum of Solace" oraz znakomity turecki aktor i reżyser Yilmaz Erdogan.

Kolejną przebojową premierą na Cineman VOD będzie "Samba" - komedia w reżyserii i ze scenariuszem Oliviera Nakache i Erica Toledano. "Samba" to osadzona w realiach współczesnej Francji historia emigranta Samby (Omar Sy) i znudzonej korporacyjną karierą wolontariuszki Alice. Kiedy Samba wpada w kłopoty i grozi mu deportacja, Alice za wszelka cenę chce mu pomoc. Determinacja Alicji gotowej nawet złamać prawo, aby pomóc Sambie i usilne starania chłopaka, aby pozostać w Europie przyczyniają się do powstania niezwykłej relacji, która powoli przeradza się w uczucie.

Olivier Nakache i Eric Toledano to duet twórców, który wspólnie nakręcił już 5 filmów, w tym przebojowych "Nietykalnych". I tym razem reżyserska para sięgnęła po odkrytego przez siebie aktora - Omara Sy, którego kariera filmowa nabrała tempa od roli w "Nietykalnych". Partneruje mu znakomita jak się okazuje również w komediach Charlotte Gainsbourg, czyli pamiętna Nimfomanka.

Inne premierowe propozycje Cineman VOD na drugą połowę lipca to: komedia "We dwoje raźniej" z wielką gwiazdą francuskiego kina Catrine Deneuve, horror "Projekt Lazarus" czy znakomity dramat kryminalny "Rok przemocy" w reżyserii J.C. Chandora, z Jessicą Chastain i Oscarem Isaaciem w rolach głównych.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz