Awantury, bójki i parodiowanie Donalda Trumpa

Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Alecu Baldwinine, ale baliście się zapytać!

Nominowany do Oscara aktor powraca w komedii „Imprezowi rodzice”

W kinach już jutro!

Alec Baldwin to bez wątpienia jedno z najgorętszych nazwisk w Hollywood. Jego kariera rozpoczęła się na dobre od kultowego już filmu „Polowanie na Czerwony Październik”, a dodatkową popularność przysporzyły mu role w serialu komediowym „Rockefeller Plaza 30” i w takich filmach jak „Cooler”, „Mission: Impossible” czy „Inflitracja”. Słynie nie tylko ze znakomitych ról, ale również z wybuchowego temperamentu: bójki i skandale z jego udziałem od lat dostarczają pożywki prasie i budują wokół niego opinię awanturnika. Już w piątek na ekrany polskich kin wejdzie film „Imprezowi rodzice”, w którym skandalizującemu Baldwinowi towarzyszy Salma Hayek. Człowiek, którego życie komentowane jest na pierwszych stronach gazet nadal skrywa wiele zaskakujących tajemnic.

Z okazji premiery filmu „Imprezowi rodzice”, prezentujemy ciekawostki o Alecu Baldwinie.

Jest świetnym parodystą

Baldwin jest jednym z najczęstszych gości programu satyrycznego „Saturday Night Live”. Jego parodia Roberta De Niro do dziś wymieniana jest jako jedna z najlepszych w historii show. Od 2017 roku aktor wciela się w „SNL” w aktualnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jako Donald Trump zachwycił krytyków i widzów legendarnego telewizyjnego show, a fragmenty programu z jego udziałem stały się hitami Internetu. Za swoją kreację otrzymał już dwie nagrody Emmy, a że zobaczymy go w następnym sezonie, zapewne może liczyć także na trzecią z rzędu statuetkę.

Porzucał film dla teatru

Baldwin odebrał świetne wykształcenie teatralne: ukończył aktorstwo na NYU, później legendarny nowojorski instytut Lee Strasberga oraz Moscow Art Theater, zaś swoje pierwsze aktorskie kroki stawiał w przedstawieniach off-broadwayowskich. Nic więc dziwnego, że dla teatru zdarzało mu się porzucać role filmowe. W 1992 roku postanowił zrezygnować z udziału w produkcji „Czas patriotów”, by zagrać Stanleya Kowalskiego w broadwayowskim „Tramwaju zwanym pożądaniem”. Ostatecznie jego rolę w filmie otrzymał Harrison Ford.

Często ma kłopoty na drodze

W 2018 roku aktor został aresztowany po tym, gdy niedaleko jego domu w Nowym Jorku pobił mężczyznę, który zajął jego miejsce parkingowe. Rzecznik nowojorskiej policji poinformował, że Baldwinowi zostanie postawiony zarzut agresywnego ataku na innego człowieka. Cztery lata wcześniej Baldwin wpadł w kłopoty z policją drogową podczas… jazdy na rowerze. Gdy funkcjonariusz chciał wystawić mu mandat za jazdę pod prąd, Baldwin wpadł w szał. W wyjaśnianiu sytuacji nie pomógł fakt, że nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Aktor został zatrzymany i zakuty w kajdanki. Później w ostrych słowach skomentował całe zdarzenie na Twitterze.

Poprowadził galę rozdania Oscarów

Mało kto pamięta, że Baldwin w swoim portfolio ma również epizod konferansjerski – na najważniejszym wydarzeniu filmowym świata! W 2010 wraz z Stevem Martinem poprowadził galę wręczenia Nagród Akademii.

Dorabiał obsługując wielkie sławy

Wielu aktorów dorabia do skromnej, artystycznej pensji w barach i restauracjach, ale mało kto zalicza tym samym staż w legendarnym klubie! Alec Baldwin w młodości pracował jako pomoc kelnera w kultowym Studio 54 i obsługiwał takie sławy jak Mick Jagger, Andy Warhol, Truman  Capote czy Liza Minelli. Na słynnym klubie nie skończyła się przygoda Baldwina z pracą dorywczą – w jednym z wywiadów przyznał, że pracował w ponad 50 knajpach!

Jest uzależniony od gry na smartfonie

Częste loty międzynarodowe są wpisane w aktorskie obowiązki, dlatego warto znaleźć coś, co pozwoli zabić czas na lotnisku i podczas podróży. Niestety Alec Baldwin nie zawsze potrafił dostawać się do zasad panujących na pokładzie samolotu. W 2011 aktor nie chciał wyłączyć telefonu przy starcie – był zbyt zaangażowany w grę „Words With Friends”. Obsługa poprosiła go o opuszczenie samolotu, a aktor – swoim zwyczajem, sam nagłośnił zdarzenie, odwołując się do sprawy na Twitterze. Producent gry, która tak bardzo wciągnęła gwiazdora, wykorzystał aferę do kampanii marketingowej wypuszczając serię grafik „Pozwólcie Alecowi grać”.

Mało brakowało, a byłby… Batmanem!

Alec Baldwin był jednym z najsilniejszych kandydatów do roli Batmana w filmie z 1989 roku. Rola człowieka-nietoperza powędrowała w końcu do Michaela Keatona. To nie jedyny kultowy już film, w którym moglibyśmy zobaczyć Aleca Baldwina – jego nazwisko przewijało się w kontekście takich produkcji jak „Uwierz w ducha”, „Vanilla sky”, „Ścigany” czy „JFK”.

„Imprezowi rodzice” – zwiastun filmu

Alec Baldwin i Salma Hayek w roli rodziców-imprezowiczów, którzy starają się ukryć problemy finansowe przed córką i grupą wścibskich sąsiadów. Obok nominowanych do Oscara gwiazd w obsadzie filmu wystąpili, m.in.: znany z „Magic Mike’a” i „Czystej krwi” Joe Manganiello, komik-standuper Jim Gaffigan oraz Bridget Moynahan (seria „John Wick”). Za kamerą filmu stanął Fred Wolf, twórca „Dużych dzieci”, którego komedie zarobiły na całym świecie łącznie ponad 650 milionów dolarów!

Po odesłaniu córki na studia, Frank (Baldwin) i Nancy (Hayek) powracają do swojego domu na bogatym przedmieściu. W towarzystwie pełnym próżnych i zblazowanych sąsiadów robią wszystko, by ukryć fakt, że są kompletnie spłukani. Kiedy finanse pary dosłownie sięgają dna, Frank i Nancy wymyślają genialny plan. Postanawiają za grube pieniądze wynająć dom sąsiada, który wyjechał z miasta na kilkumiesięczne wakacje. Szalony pomysł, zamiast łatwej kasy, przynosi serię przekomicznych i zupełnie nieprzewidzianych zdarzeń.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz