?Artyści? ? nowy serial od 2 września na antenie TVP2

?Artyści? są opowieścią o losach fikcyjnego, publicznego Teatru Popularnego w Warszawie. To oryginalny projekt ośmioodcinkowego serialu telewizyjnego autorstwa wybitnych twórców teatralnych ? Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, którzy tworzą oryginalny, wyrazisty, obsypany nagrodami duet twórców młodego pokolenia.

Artys?ci/foto Maria Wytrykus

Akcja serialu rozpoczyna się w dniu, w którym zasłużony i wieloletni dyrektor teatru zostaje znaleziony martwy na scenie po tym, jak popełnił ?spektakularne? samobójstwo. Na nowego dyrektora powołany zostaje młody reżyser z prowincji (Marcin Czarnik). Do pracy przystępuje z głową pełną ambitnych planów repertuarowych. Szybko jednak się okazuje, że ich realizacja nie będzie tak prosta, jak się mogło wydawać..

Na ekranie plejada wybitnych, polskich aktorów wszystkich pokoleń, zarówno teatralnych, jak i filmowych. Wystąpią m.in. Ewa Dałkowska, Jerzy Trela, Marek Frąckowiak, Ewa Skibińska, Dorota Segda, Edward Lubaszenko, Tomasz Karolak, Andrzej Seweryn, Marta Ojrzyńska oraz Marcin Czarnik w głównej roli ? dyrektora teatru.

?Artyści? to oryginalna produkcja własna TVP, powstająca z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Projekt dofinansowany jest przez Narodowy Instytut Audiowizualny podległy Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artyści, odc. 1 premiera piątek, 2 września, godz. 22:20

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz