Arcyciekawy portret Janis Joplin przedpremierowo 19 stycznia na Wielkim Ekranie Multikina!

Skomponowany przez Amy Berg ze starannie wybranych materiałów archiwalnych, którym towarzyszą nagrane współcześnie wywiady, dokument o Janis Joplin wpisuje się w obecny w kinie trend realizowania filmowych biografii muzycznych legend ?Janis: Little Girl Blue? przedpremierowo na Wielkim Ekranie 19 stycznia w wybranych kinach sieci Multikino.

Janis: Little Girl Blue  to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

Jak jednak zauważyła recenzentka consequenceofsound.net :  Janis... tyle ma wspólnego z typowymi opowieściami o gwiazdach rock&rolla, ile bohaterka dokumentu ze swoimi szkolnymi kolegami.

?Janis: Little Girl Blue? będzie można zobaczyć przedpremierowo 19 stycznia o godz. 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa ? Ursynów, Warszawa ? Złote Tarasy, Wrocław ? Pasaż, Zabrze.

Ceny biletów: Warszawa: 27 zł Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław: 25 zł Pozostałe: 23 zł

Bilety na przedpremierowy pokaz ?Janis: Little Girl Blue? w sprzedaży od 22 grudnia. Można je nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz