„Apolonia” – nowe kino w Warszawie. Otwarcie już 11 kwietnia!

Kino ?Apolonia? jest kolejnym przedsięwzięciem twórców sukcesu warszawskiego kina Praha (ul. Jagiellońska 26). Już w kwietniu nowe kino zainauguruje swoją działalność w czasie 21. edycji Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów. Po zakończeniu festiwalu projekcje filmowe planowane są od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych oraz w weekendy.

Repertuar

Kino polskie i europejskie. Selekcja filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych, przeglądy i wydarzenia. Pokazy przedpremierowe i spotkania z twórcami. To zaledwie część filmowych planów?

Sala kinowa

119 miejsc, nagłośnienie DOLBY,  projektor cyfrowy 2K

Kto za tym stoi?

Fundacja Filmowa Warszawa. ?Apolonia? jest obecnie drugim kinem obok ?Prahy?, w którego działalność są zaangażowani jej członkowie. Jak mówią ? wciąż brakuje im miejsca, w którym mogliby realizować kolejne filmowe plany?

Lokalizacja

Pałac Przebendowskich / Radziwiłłów przy Alei Solidarności 62 w Warszawie.

Miejsce

Muzeum Niepodległości w Warszawie (w tym roku 25 lat działalności!)

Muzeum powstało 30 stycznia 1990 r. jako Muzeum Historii Polskich Ruchów Niepodległościowych i Społecznych. Główna siedziba nowej placówki została ustanowiona przez Ministerstwo Kultury i Sztuki w Pałacu Przebendowskich / Radziwiłłów, gdzie poprzednio mieściło się Muzeum Lenina (1955-1989).

Dlaczego Apolonia?   

Polonia jak Polska. I jak Niepodległość, której poświęcony jest budynek Muzeum. Apolonia jak Apolonia Chałupiec - nasza gwiazda filmowa bardziej znana jako Pola Negri. A może Apolonia Raksa, czyli Marusia z Czterech Pancernych?

Logo kina

Zaprojektowane przy użyciu czcionki Apolonia nazywanej często naszą czcionką narodową. To krój pisma, który powstał w roku 2011 (autorem jest dr Tomasz Wełna). Tak pisze o tej czcionce profesor Jan Miodek:

?Niech dzięki ?Apolonii? dopełnia się szczęście komunikacyjne tekstów pisanych. Niech szlachetnie służy ona polskiemu piśmiennictwu.?

Kino ?Apolonia? Muzeum Niepodległości w Warszawie Al. Solidarności 62

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz