Anna Mucha jako prostytutka, Mariusz Pudzianowski jako ksiądz – zdjęcia z komedii „Sąsiady”

Zdobywca Złotych Lwów, Grzegorz Królikiewicz, ponownie staje do boju o Grand Prix Festiwalu Filmowego w Gdyni. W ramach Konkursu Głównego podczas tegorocznego święta kina w Trójmieście zaprezentowana zostanie jego najnowsza komedia pt.: ?Sąsiady?. W rolach głównych zobaczymy Annę Muchę, słynnego polskiego strongmana - Mariusza Pudzianowskiego, Katarzynę Herman, Piotra Głowackiego, Ewę Błaszczyk i Jacka Poniedziałka. Prezentujemy oficjalne zdjęcia z filmu.

Takiego duetu polskie kino nie widziało już dawno. Nagrodzony Złotymi Lwami za ?Przypadek Pekosińskiego? reżyser komedii ?Sąsiady? ? Grzegorz Królikiewicz zaprosił na plan swojej produkcji piękną Annę Muchę oraz najsłynniejszego polskiego strongmana ? Mariusza Pudzianowskiego. Aktorka zagrała pannę lekkich obyczajów, a muskularny sportowiec... księdza. Dwójka bohaterów poznaje się podczas wizyty ?po kolędzie?, a spotkanie to odmieni ich życie na zawsze. Oprócz wspomnianego duetu, na ekranie zobaczymy również: Katarzynę Herman, Ewę Błaszczyk, Piotra Głowackiego i Jacka Poniedziałka. Za produkcję ?Sąsiadów? odpowiedzialni są twórcy tak przełomowych dla polskiego kina obrazów, jak ?Rewers?, ?Sala samobójców? czy ?Jesteś Bogiem?.

?Sąsiady? pokazywane będą w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

fot. Jacek Łukasiewicz

Film producentów ?Rewersu?, ?Sali samobójców? i ?Jesteś Bogiem?, w reżyserii wielokrotnie nagrodzonego Grzegorza Królikiewicza, laureata Złotych Lwów na festiwalu filmowym w Gdyni za ?Przypadek Pekosińskiego?.

Z pozoru zwyczajna kamienica może w sobie kryć wiele tajemnic. Pewnego dnia ksiądz o pokaźnej muskulaturze (Mariusz Pudzianowski) odwiedza mieszkańców po kolędzie. Wśród lokatorów jest obdarzona niezwykłą urodą kobieta (Anna Mucha), zmuszona przez los do uprawiania ?najstarszego zawodu świata?. W czasie rozmowy duchowny dowiaduje się, że kobieta jest w ciąży. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze.

?Sąsiady to opowieść o ludziach, którzy żyją obok nas, ale na co dzień ich nie dostrzegamy. Pełno w nim humoru, nieraz absurdalnego, pełno w nim przede wszystkim ciepła. Bo ci ludzie, choć często źli i występni, nie są pozbawieni ludzkich uczuć. Wręcz przeciwnie - wraz z rozwojem akcji dowiadujemy się, że owi prości ludzie mają tych uczuć znacznie więcej niż ci, którzy nimi gardzą. I że właśnie ci prości ludzie skłonni są poświęcić nawet siebie i swoje życie w imię miłości. A czy my, tzw. normalni ludzie, jesteśmy do tego zdolni?? ? Grzegorz Królikiewicz, reżyser

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz