Anna Dereszowska idzie w ślady Edyty Górniak w indiańskiej animacji ?Sarila?

fot. Marceli Gawryś

Anna Dereszowska rzuca wyzwanie Edycie Górniak i jej występowi w ?Pocahontas?. 4 kwietnia popularna aktorka przeniesie się w świat indiańskich baśni i da popis umiejętności wokalnych w pełnej wdzięku animacji ?Sarila?. Przyjdzie mi się mierzyć z prawdziwą legendą ? mówi Dereszowska, którą w polskiej wersji językowej filmu wspierają m.in. debiutująca w dubbingu Katarzyna Maciąg i Adam Ferency.

W ekranizacji jednej z najpiękniejszych eskimoskich legend Dereszowska użyczyła głosu Sednie, tajemniczej bogini uosabiającej sił natury. Moja bohaterka przypomina nieco postać z filmu ?Avatar?. Jest wysoka, niebieskawa i przepiękna ? mówi aktorka.  Na potrzeby filmu Dereszowska zaśpiewała także piosenki, oryginalnie wykonywane przez kanadyjską gwiazdę muzyki pop, zdobywczynię Nagrody Juno ? Elisapie Isaac.

Aktorka przyznaje, że w trakcie nagrań nie mogła oprzeć się porównaniom do utworów wykonanych przez Edytę Górniak, w liczącym dwadzieścia lat hicie ?Pocahontas?. Dzięki ?Sarilii? mogę zmierzyć się z legendą Edyty Górniak. Śpiewane przeze mnie utwory są niezwykle piękne i wpadające w ucho. Myślę, że państwo ? wychodząc z dziećmi z kina ? też będziecie je sobie nucić ? dodaje artystka.

Kiedy za sprawą złych mocy szczęście odwraca się od plemienia Eskimosów, jedynym sposobem na pokonanie zaklęcia pozostaje wyprawa do magicznej krainy Sarila. Na czele ekspedycji staną dzielny syn wodza Putulik i jego piękna narzeczona Apik, wspierani przez młodego czarodzieja Markussiego, psotnego leminga oraz zaprzęg wesołych psów husky. Czy bohaterom uda się dotrzeć do skrytej pośród lodowców krainy, do której wejście ? jak głosi legenda ? mogą odnaleźć wyłącznie osoby o dobrym i czystym sercu?

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz