Animowany Jan Paweł II na plakacie filmu ?Karol, który został świętym?

Dokładnie za 3 tygodnie (21 marca) do kin wejdzie pierwszy film dla dzieci o Janie Pawle II pt.: ?Karol, który został świętym?. Prezentujemy oficjalny plakat.

Dorośli wraz ze swoimi pociechami będą mieli niepowtarzalną okazję poznania historii Ojca Świętego przedstawionej w sposób, w jaki jeszcze nikt inny jej nie opowiedział. ?Karol, który został świętym? to pierwszy film dla dzieci opowiadający o losach Karola Wojtyły w nowatorskiej formie łączącej animację, materiały archiwalne i kino aktorskie. Głosu postaci Jana Pawła II użyczył Artur Żmijewski, znany z roli w popularnym serialu ?Ojciec Mateusz?, gdzie wciela się w postać księdza Mateusza Żmigrodzkiego. Na wielkim ekranie pojawią się również: wybitny aktor Piotr Fronczewski, Katarzyna Glinka oraz bracia-bliźniacy Kamil i Andrzej Tkacz. W filmie ?Karol, który został świętym? widzowie będą mogli usłyszeć ulubione melodie Jana Pawła II oraz piosenki popularnego zespołu Arka Noego (w tym wielki hit: ?Święty uśmiechnięty (Taki duży, taki mały)?).

?Karol, który został świętym?

w kinach od 21 marca

Pierwszy film dla dzieci o JANIE PAWLE II, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego - Papieża wszystkich dzieciaków.

W rolach głównych: wybitny aktor PIOTR FRONCZEWSKI jako przyjaciel Jana Pawła II z czasów młodości, ARTUR ŻMIJEWSKI, który użycza głosu animowanej postaci Karola Wojtyły, bliźniacy ANDRZEJ I KAMIL TKACZ (Kamil debiutował niezwykłą rolą w wielokrotnie nagradzanym dramacie Macieja Pieprzycy ?CHCE SIĘ ŻYĆ?) oraz KATARZYNA GLINKA. Na ścieżce dźwiękowej filmu usłyszymy, między innymi, ulubione melodie Jana Pawła II oraz piosenki popularnej ARKI NOEGO (w tym przebojowy ?Święty uśmiechnięty (Taki duży, taki mały)?).

12-letni Kacper (Andrzej/Kamil Tkacz), pasjonat animacji komputerowej, zmaga się z grupą szkolnych chuliganów, którzy zastraszają słabszych uczniów. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka (Piotr Fronczewski), opowiada mu o swoich problemach w szkole. Dziadek zabiera go na weekendowy wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z trudnymi warunkami przyrody i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa - Karolu, który wielokrotnie ratował go z opałów i już za młodu udowodnił, że przemoc można pokonać niezłomną postawą i siłą ducha. Kacper, słuchając kolejnych historii dziadka, tworzy na ich podstawie animacje komputerowe, które składają się na fascynującą, filmową opowieść o Karolu Wojtyle - niezwykłym człowieku i przywódcy duchowym Polaków.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz