Ani ME, ani BE!

Baranek Shaun choć nigdy nie wypowiedział ani jednego słowa, stał się kultową postacią nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Choć czasem zachowuje się jak kompletny Baran, zdobył serca milionów swoją zdolnością do wpadania w tarapaty i wciągania w nie innych mieszkańców swojej farmy. ?BARANEK SHAUN? zadebiutuje na wielkim ekranie już 13 lutego 2015. 

Baranek Shaun po raz pierwszy pojawił się w wielkim animowanym świecie w drugoplanowej roli ? w filmie ?Wallace i Gromit? był jedną z uprowadzonych owiec. Swój własny serial dostał w 2006 roku. Zyskał sławę, jednocześnie nie wypowiadając ani słowa. W 2015 roku wedrze się na ekrany kin. Mimo, że cyfrowe techniki animacji zdominowały królestwo kreskówek, Shaun i jego stado są nadal animowani w tradycyjny - poklatkowy sposób. Taka forma animacji polega na tworzeniu ruchomych obrazów za pomocą klatek będących zdjęciami.

Baranka Shauna stworzyło Europejskie Studio Aardman, które ma na swoim koncie niezliczone sukcesy - wśród nich wymienić należy kultowe dziś produkcje takie jak ?Uciekające kurczaki? czy wspomniany już ?Wallace i Gromit?. Animacje ze studia Aardman były nominowane do Oscara aż 10 razy, a 5 z tych statuetek trafiło w ręce animatorów. Jak twierdzi dr Sylwia Kołos (Katedra Kulturoznawstwa UMK) ?Filmy ze studia Aardman to utwory bardzo złożone, gatunkowo i stylistycznie. Filmoznawcy i krytycy zwykli opisywać je w następujący sposób: pełne akcji, suspensu i purnonsensowego humoru. Można nawet zaryzykować tezę, że to kino postmodernistyczne, pełne nawiązań i cytatów.? Oraz dodaje ? ?W przypadku Baranka Shauna realizatorzy szukali inspiracji między innymi w komedii slapstickowej, kinie lat 70-tych, 80-tych i 90-tych oraz kulturze popularnej XX wieku?. Atrakcyjności Shaunowi dodaje fakt, że od początku do końca jest dziełem ludzkich rąk, nie komputerów.

Kinowa opowieść o przygodach Baranka Shauna, bohatera jednego z najbardziej popularnych seriali animowanych dla młodszych i trochę starszych.

Niepokorny, skory do pakowania się w tarapaty baranek Shaun, wykorzystując nieobecność gospodarza, postawia wybrać się na wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfitować będzie w różnego rodzaju przygody oraz niebezpieczeństwa czekające w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

Mała owca w wielkim mieście ? w kinach od 13 lutego 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz