Angelina Jolie: Był we mnie mrok

Laureatka Oscara oraz trzech Złotych Globów po raz kolejny w wielkiej roli. Angelina Jolie jako najsłynniejszy czarny charakter Disneya - Diabolina w filmie ?Czarownica? od jutra w kinach!

Karierę aktorską rozpoczęła w wieku 5 lat u boku swojego ojca, Jona Voighta, w filmie ?Szukając wyjścia?. W wieku 11 lat uczęszczała już do Lee Strasberg Theatre and Film Institute, gdzie uczyła się aktorstwa. Jako nastolatka rozpoczęła karierę modelki oraz profesjonalnej aktorki. Przełomowy okazał się jednak dla niej dopiero rok 1997, gdy wystąpiła w teledysku zespołu The Rolling Stones do piosenki ?Anybody Seen My Baby??, a przede wszystkim w filmie biograficznym ?George Wallace?, za rolę w którym otrzymała pierwszy Złoty Glob oraz nominację do nagrody Emmy. W roku 1999 otrzymała drugi Złoty Glob, tym razem za rolę w filmie ?Gia?, a na szczyt sławy wspięła się w roku 2000, gdy za rolę w ?Przerwanej lekcji muzyki? otrzymała trzeci Złoty Glob oraz Oscara. W kolejnych latach wystąpiła w wielu hollywoodzkich produkcjach, m.in. w filmach: ?60 sekund?, ?Lara Croft: Tomb Raider?, ?Mr. & Mrs. Smith?, ?Oszukana? czy ?Salt?.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=QkuQiU8i-RI[/youtube]

Od jutra w kinach będzie można zobaczyć sławną Angie w roli napisanej z myślą specjalnie o niej. ? Zanim jeszcze dołączyłem do ekipy tej produkcji, dochodziły mnie słuchy o obsadzeniu Angeliny w głównej roli. Pamiętam, że pomyślałem wówczas ?Przecież to idealny wybór?. Wystarczy spojrzeć na jej zdjęcie i rysunek Diaboliny, by wiedzieć, że nie ma lepszej opcji ? powiedział na temat roli aktorki w filmie ?Czarownica? Robert Stromberg, reżyser filmu. ? Scenariusz bardzo mną poruszył od pierwszego czytania. Mogę to porównać do odkrywania wielkiej tajemnicy. Wszyscy znamy historię Śpiącej Królewny i złej Diaboliny, wiemy też, co stało się podczas chrztu, bo słyszeliśmy tę bajkę wielokrotnie jako dzieci. Ale nikt nam nigdy nie powiedział, co wydarzyło się wcześniej ? dodała Angelina, która wydaje się stworzona do roli Diaboliny nie tylko ze względu na podobieństwo wizualne. ? Diabolina jest mroczną postacią, ja też kiedyś taka byłam ? wyznała jedna z najpiękniejszych gwiazd Hollywood.

?Czarownica? w kinach od 30 maja

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz