Angelina Jolie po drugiej stronie kamery – ?Unbroken? to jej dzieło reżyserskie

Laureatka Oskara Angelina Jolie wyreżyseruje i wyprodukuje film ?Unbroken? , epicki dramat poświęcony życiu Louisa ?Louie? Zamperiniego będący adaptacją niezwykle popularnej powieści z gatunku non-fiction autorstwa Laury Hillenbrand.

Projekt ma już długą historię związaną z wytwórnią Universal Pictures, która nabyła prawa do sfilmowania życia Zamperiniego w 1957 roku. Główną rolę w planowanym filmie miał zagrać Tony Curtis tuż po swojej kreacji w Spartakusie.

Jolie i Zamperini, sąsiedzi w Hollywood Hills, stali się bliskimi przyjaciółmi, kiedy to podczas wielu miesięcy przygotowań Jolie wysłuchała opowieści o niezwykłych wydarzeniach, jakie miały miejsce w życiu tego biegacza olimpijskiego i bohatera wojennego. Zamperini podarował Jolie złoty wisiorek przedstawiający but, który otrzymał jako nagrodę w jednym ze swoich wcześniejszych biegów. Reżyserka i producentka zamierza nosić go codziennie na planie filmu w Australii.

W roli głównej wystąpi Jack O?Connell, który spędził kilka dni w domu Zamperiniego słuchając historii człowieka, w którego ma się wkrótce wcielić. Zamperini zachował mnóstwo pamiątek ze swojego barwnego życia, a jedną z nich była kurtka pilota bombowca z II wojny światowej. Kiedy O?Connell poprosił go o zgodę na jej założenie, okazało się, że kurtka idealnie na niego pasuje. Był to moment, kiedy aktor mógł po raz pierwszy wcielić się w legendarnego bohatera.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o książkę ?Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption? autorstwa Laury Hillenbrand, znanej m.in. z powieści zatytułowanej ?Seabiscuit: An American Legend.? Universal nabył opcję do powieści w grudniu 2010 roku. Od chwili opublikowania, książka spędziła ponad 145 tygodni na liście bestsellerów The New York Times, przez 14 tygodni zajmując pierwsze miejsce. Na świecie sprzedano ponad 3,5 mln jej egzemplarzy, a wiosną przyszłego roku zostanie wydana przez Random House jej młodzieżowa wersja. ?Unbroken? została uznana za Najlepszą Powieść Non-Fiction Roku przez magazyn Time i zdobyła nagrodę dla Książki Roku przyznawaną przez Los Angeles Times.

CYTATY:

ANGELINA JOLIE: ?Trudno będzie zrobić film wart tego wspaniałego człowieka. Jestem zaszczycona, że otrzymałam taką szansę i zrobię wszystko, aby powołać do życia tę inspirującą historię. Każda osoba zaangażowana w ten film podziela tę odpowiedzialność. Podobnie jak czytelnicy książki Laury i wszyscy ludzie, którzy kochają i podziwiają Louiego, mnóstwo się od niego nauczyłam. Sprawił, że jestem lepszą osobą.?

LOUIS ZAMPERINI: ?Angelina to wulkan energii, i wiem, że opowie tę historię w odpowiedni sposób. Otrzymałem mnóstwo listów i rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy twierdzą, że książka Laury pomogła im w trudnych chwilach. Wierzę, że film i jego przesłanie dotrze do jeszcze większej liczby ludzi.?

Film ?Unbroken? wejdzie na ekrany kin w Boże Narodzenie 2014 roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz