Andrzej Chyra o swojej roli ” W imię…” video-wywiad

?Kościół w Polsce jest dzisiaj głównie siłą polityczną, nie religijną.? ? mówi Andrzej Chyra, gwiazda ?W imię?? Małgośki Szumowskiej. W nagrodzonym Srebrnymi Lwami i nagrodą za reżyserię obrazie zagrał księdza uwikłanego w intymny dramat, a jego kreacja została uznana najlepszą rolą męską zakończonego w sobotę 38. Gdynia ? Festiwal Filmowy.

?Wchodzimy na grunt tabu, które w Polsce jest w dalszym ciągu bardzo silnie zakorzenione. Kościół w Polsce jest dzisiaj głównie siłą polityczną ? nie religijną. Jeżeli pragnie zawłaszczyć dla siebie taką przestrzeń mentalną, to musi być przygotowany na to, że ludzie spoza Kościoła będą również zabierać głos w sprawach kościelnych.? ? mówi Chyra.

Triumf ?W imię?? na festiwalu w Gdyni poprzedziło pasmo zagranicznych sukcesów, zapoczątkowane w lutym bieżącego roku elitarnym konkursem głównym Berlinale. Już wtedy Chyra zwrócił uwagę mediów. Chwalony za ?emocjonalność i charyzmę? otrzymał dwukrotnie dłuższe oklaski od tych, jakimi w ten sam wieczór publiczność uraczyła Matta Damona, promującego w Berlinie ?Promised Land? van Santa.

Pół roku później aktor zdobył specjalne wyróżnienie jury jubileuszowej 20. edycji serbskiego European Palic Film Festival. Jego rola została określona ?jedną z najlepszych i najodważniejszych kreacji w kinie europejskim ostatniej dekady?.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz