?Anatomia zła? obok ?Dziecka Rosemary” i ?Lotu nad kukułczym gniazdem”. Thriller Jacka Bromskiego z artystycznym plakatem Andrzeja Pągowskiego.

Prezentujemy nowy, artystyczny plakat do filmu ?Anatomia zła? ? thrillera o wydarzeniach, które wstrząsnęły Polską z wybitną, nagrodzoną na festiwalu w Gdyni rolą Krzysztofa Stroińskiego. Autorem dzieła nawiązującego do polskiej szkoły plakatu jest ceniony artysta ? Andrzej Pągowski. ?Anatomia zła? w reżyserii Jacka Bromskiego, to wnikliwe spojrzenie na ?rzeczywistość, w której dobro się nie liczy, a w której zło stało się punktem odniesienia?. Zainspirowany najgłośniejszymi sprawami kryminalnymi ostatnich lat film wszedł na ekrany 18 września.

??Anatomia zła? to film zrodzony z chęci zareagowania na to, co się dookoła dzieje? ? podkreślał Bromski. ?Zło rozpanoszyło się, a dobro stało się czymś godnym pogardy i wyśmiewania. Chodziło mi o to, by przesłanie filmu możliwie jak najgłębiej trafiło do widza?. Przedłużeniem myśli reżysera jest nowy, symboliczny poster filmu. Jego autorem jest Andrzej Pągowski, twórca ponad 1000 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą, autor okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków, zajmujący się także ilustracją książkową i prasową.

Prace Pągowskiego były prezentowane na licznych wystawach w kraju i zagranicą. A ich twórca jest laureatem kilkudziesięciu nagród polskich i zagranicznych, w tym kilkunastu najwyższych trofeów na Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny w Los Angeles oraz nagród głównych na Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago. Miłośnicy polskiej szkoły plakatu z pewnością pamiętają jego kreacje do głośnych filmów ?Dziecko Rosemary? w reżyserii Romana Polańskiego, ?Manhattan? Woody?ego Allena i ?Lot nad kukułczym gniazdem" Milosa Formana.

W ?Anatomii zła? płatny zabójca o pseudonimie ?Lulek? (Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, ?Lulek? ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, ?Lulek? wmawia eks-żołnierzowi, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji ?Lulka?. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=MZk4AbdcSvE[/youtube]

"Anatomia zła" już w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz