Amerykańskie Variety o polskim filmie ?Chemia?: takiego filmu jeszcze nie było!

Film ?Chemia?, który miał premierę podczas 50. Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach zachwycił i poruszył krytyka prestiżowego amerykańskiego miesięcznika ?Variety?. Film chwyta za serce i nie puszcza ? czytamy, a do tego ma olbrzymi potencjał, aby zaistnieć mocno w kinie europejskim i stać się jednym z najpiękniejszych filmów o miłości.

?Film obiecuje widzom, iż w czasie seansu odbędą podróż w głąb samych siebie. I rzeczywiście, takiego melancholijnego obrazu śmiertelnej choroby chyba jeszcze w kinach nie było. Brawurowo lawirując formą i tonem pomiędzy komedią romantyczną na granicy rzeczywistości i magii (?), fabuła opowiada historię młodego małżeństwa, próbującego założyć rodzinę w cieniu diagnozy raka. I pomimo kilku potknięć film trafia w samo sedno swoim ładunkiem emocjonalnym, dzięki konsekwentnie intensywnemu przekazowi. To nie dziwi, biorąc pod uwagę, iż inspiracją była walka nieżyjącej już żony reżysera z rakiem. (?) Ta produkcja ma szansę zaistnieć na Starym Kontynencie? ? pisze Guy Lodge.

?Chemia? to film, który powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz ? założycielki Fundacji Rak?n?Roll. ?To film dla wszystkich, którzy wierzą, że w życiu najważniejsza jest właśnie miłość. To film o umiejętności odchodzenia, ale także o tym, że trzeba czerpać z życia, póki żyjemy? ? mówi reżyser filmu, Bartek Prokopowicz.

?Chemia? to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o uniwersalnych prawdach, którymi kierujemy się w życiu- o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.

W rolach głównych znakomici Agnieszka Żulewska (?Bejbi blues?), Tomasz Schuchardt (?Jesteś Bogiem?), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos.  Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz (?Herkules?, ?Wenus w futrze?, ?Rzeź?).

?Chemia? w kinach 2 października 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz