Amerykanie zachwycili się polskim filmem „Chemia”

Film ?Chemia? ma szansę stać się najpiękniejszym i równocześnie najgłośniejszym polskim filmem o miłości. Amerykański magazyn ?Variety? pisał już, że tak odważnego filmu jeszcze nie było. A teraz równie prestiżowy ?Hollywood Reporter? zachwala film i podsyca oczekiwanie. Do kin ?Chemia? trafi 2 października, tymczasem w sieci pojawił się pierwszy polski teaser. Film inspirowany jest wydarzeniami z życia założycielki fundacji Rak?n?Roll - Magdaleny Prokopowicz.

?Chemia to odżywczo śmiałe i przystępne spojrzenie na trudne, osobiste przeżycia? ? pisze Stephen Dalton z ?Hollywood Reporter?. ?Ma na tyle uniwersalny temat i oryginalną formę, iż może zwrócić uwagę widzów spoza Polski. Na poziomie wizualnym "Chemia" robi wrażenie. Reżyser i jego brat operator Jeremi Prokopowicz, który pracował z Romanem Polańskim i Andrzejem Wajdą, przemieniają Warszawę w tęczowy świat rodem z teledysku, wypełniony rozrywkowymi mieszkańcami? ? dodaje.

?Chemia? to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.

Już za kilka dni ?Chemia? będzie prezentowana na 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, a we wrześniu wystartuje w konkursie głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

W rolach głównych zobaczymy znakomitych polskich aktorów: Agnieszkę Żulewską (?Bejbi blues?),Tomasza Schuchardta (?Jesteś Bogiem?), Danutę Stenkę oraz Eryka Lubosa.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Zv60g_t3ae0[/youtube]

?Chemia? w kinach 2 października 2015.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz