Allen wciąż przyciąga. Kolejny sukces frekwencyjny ?Blue Jasmine?

Kolejny rok, kolejny film i kolejny sukces! ?Blue Jasmine? ? ?najlepszy obraz Woody?ego Allena od ponad 20 lat" kontynuuje świetną passę poprzedników i od dnia premiery cieszy się wielką popularnością w Polsce. Na przełomie ostatniego tygodnia film obejrzało 133 831 osób, co przekłada się na łączną frekwencję 210 847 widzów i status najchętniej oglądanego ?dorosłego filmu? weekendu.

Z weekendowej konfrontacji z ?Blue Jasmine? zwycięsko wyszły wyłącznie animowane ?Samoloty?, natomiast wszystkie filmy dla starszej publiczności musiały uznać wyższość produkcji Allena. Obrazowi nowojorczyka, który od piątku do niedzieli powiększył frekwencję o kolejne 53 822 widzów, nie ani zagroziły ?Sztanga i cash? (16 734 widzów w weekend), ani filmy biograficzne ?Jobs? (32 584 widzów) i ?One Direction? (48 086 widzów).

Silną pozycję w krajowym rankingu ?Blue Jasmine? ugruntował już w pierwszy weekend wyświetlania, kiedy z frekwencją 77 016 widzów uplasował się na pierwszym miejscu box office?u, deklasując przy okazji pozostałe premiery ? ?Dary Anioła: Miasto kości? (48 627 widzów) i Kick-Ass 2 (4 083 widzów), których łączna frekwencja nie była w stanie zagrozić przebojowi Allena.

Polska popularność ?Blue Jasmine? idzie w parze z sukcesami osiąganymi przez film w USA, gdzie najnowszy obraz twórcy ?O północy w Paryżu? zarobił już 20,5 miliona dolarów. Tym samym pobity został wynik poprzednika, zeszłorocznej komedii ?Zakochani w Rzymie? (16,7 miliona dolarów zysku), a w zasięgu ?Blue Jasmine? pozostaje frekwencyjny wyczyn ?Vicky Cristina Barcelona" ? 23,2 miliona dolarów.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz