Allen i ?Magia w blasku księżyca?. Tak brzmi polski tytuł „Magic in the Moonlight”!

15 sierpnia ? pod tytułem ?Magia w blasku księżyca? ? na ekrany polskich kin wejdzie ?Magic in the Moonlight? ? nowy film Woody?ego Allena. Tym razem mistrz komedii powróci do klimatów z przeboju ?O północy w Paryżu? i zabierze widzów w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, do pełnej uroku Francji z początku ubiegłego stulecia. W doborowej obsadzie ?Magii w blasku księżyca?, tradycyjnie dla mistrza, pojawią się doskonali aktorzy, na czele z Emmą Stone i Colinem Firthem ? zdobywcą Oscara za rolę w niezapomnianym hicie ?Jak zostać królem?.

Zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej nagrody, mistrz kina i geniusz komedii ? Woody Allen, przedstawia następcę wielokrotnie nagradzanych obrazów ?Blue Jasmine? i ?O północy w Paryżu?. Chociaż nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów fabuły, wiadomo, że akcja ?Magii w blasku księżyca? rozegra się w latach 20. na malowniczym południu Francji, a tłem wydarzeń będą pełne przepychu posiadłości Lazurowego Wybrzeża i tamtejsze, modne kluby jazzowe. Główny bohater wydarzeń to Anglik (Colin Firth), ściągnięty do Francji, by zdemaskować oszustwa pięknej kobiety-medium (Emma Stone). Jego zadanie skomplikuje się, gdy sam wpadnie w sidła jej zniewalającego uroku.

O popis najwyższej klasy aktorstwa w ?Magii w blasku księżyca?, jak zwykle u Allena, zadba plejada znakomitości. A tę współtworzą m.in. zdobywcy Oscarów: Colin Firth (?Jak zostać królem?) i Marcia Gay Harden (?Pollock?), dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii Jacki Weaver (?Poradnik pozytywnego myślenia?, ?Królestwo zwierząt?), brytyjski aktor, pisarz i reżyser Simon McBurney (?Szpieg?) oraz nominowane do Złotego Globu Eileen Atkins (?Godziny?) i Emma Stone, jedna z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd młodego pokolenia (?Służące?, ?Łatwa dziewczyna?, ?Niesamowity Spider-Man?).

?Ten scenariusz przeleżał w mojej szufladzie całe wieki. Wiedziałem, że to świetna historia, ale miałem spory problem w umiejscawianiem jej akcji we współczesności. Gdy wpadłem na pomysł, że mogłaby się ona rozgrywać we Francji, około 1920 roku, wszystko z miejsca nabrało sensu.? ? mówi Allen i dodaje ? ?Na zdjęcia do Nicei przybyłem ze sprecyzowanym planem. Miałem wspaniałego operatora i genialnego scenografa. Problemem okazały się lokacje. W naszych myślach widzieliśmy nocne kluby, przemytników, pary tańczące Charlestona. A tu nic. Wiejskie plenery i żadnych, ale to żadnych klubów! Byłem w totalnym szoku. Czy to rzeczywiście miał być region, do którego bogaci Rosjanie uciekali po rewolucji? Przecież ja jestem mieszczuchem, pomyślałem. Nie kręcę drzew i motyli? ? żartuje reżyser.

MAGIA W BLASKU KSIĘŻYCA w kinach od  15 sierpnia 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz