„Allen, jakiego lubią miliony. Jeden z najlepszych, dostarczających najwięcej rozrywki filmów reżysera!” – pierwsze recenzje ?Irrational Man?.

W ramach pokazu specjalnego na festiwalu w Cannes, zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej nagrody ? Woody Allen zaprezentował publiczności swój najnowszy film. Pierwsze recenzje ?Irrational Man? nie pozostawiają wątpliwości. Mistrz kina i geniusz komedii powraca w formie i stylu, za jaki kochają go miliony! ??Irrational Man? to jeden z najlepszych, dostarczających najwięcej rozrywki filmów Woody'ego Allena ostatnich lat? ? chwali m.in. The Hollywood Reporter i ostrzy apetyty na polską premierę. A tę przewidziano na wakacje ? 14 sierpnia.

Po romantycznym spacerze szlakiem europejskich stolic, reżyser powraca do rodzinnej Ameryki, gdzie powstały jego najsłynniejsze dzieła, na czele z oscarowym ?Blue Jasmine? i uwielbianym przez Polaków ?Co nas kręci, co nas podnieca?. Fabuła ?Irrational Man? skupia się na historii profesora filozofii z Rhode Island, którego życie staje na głowie, gdy ten zaczyna spotykać się z jedną ze swoich studentek. ?To jeden z najlepszych, dostarczających najwięcej rozrywki filmów Woody'ego Allena ostatnich lat? ? chwali The Hollywood Reporter. ?Pełny humoru i trafnych obserwacji? (Collider). ?Łączy w jedno doniosłość najlepszych dramatów i nieskrępowaną zabawę płynącą z najlepszych komedii Allena? (BBC). ?I to działa!? podkreśla Vanityfair.

?Z pewnością zadowoli fanów Allena? ? nie ma wątpliwości serwis Indiewire, z czym zgadza się Onet. A w innych krajowych recenzjach możemy przeczytać również, że: ??Irrational Man? niewątpliwie się udał. To przyjemne i lekkie kino, nieunikające jednak cięższych tematów? (Film.org.pl). ?Kino błyskotliwe, przepełnione intertekstualnymi odniesieniami? (WP). ?Woody Allen znów robi coś, w czym czuje się dobrze i, co może ważniejsze, rzeczywiście robi to dobrze. To film takiego Allena, jakiego lubią miliony. Kolejna interesująca historia, podsiana inteligentnym humorem. (?) ?Irrational Man? zapewnia doskonałą odskocznię od codziennego życia i stanowi kolejny świetny film Woody?ego Allena? ? podsumowuje na Wprost.pl, Michał Kaczoń.

W rolach głównych w ?Irrational Man? zobaczymy trzykrotnie nominowanego do Oscara ? Joaquina Phoenixa (?Mistrz?, ?Spacer po linie?, ?Gladiator?) oraz jedną z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia; urastającą na nową muzę reżysera, zdobywczynię nominacji do Oscara, BAFTA i Złotego Globu ? Emmę Stone (?Birdman?, ?Służące?). Partnerują im m.in. nominowana do Złotego Globu ? Parker Posey (?Ostrożnie z dziewczynami?, ?Masz wiadomość?), Gary Wilmes (?Sekretne życie Waltera Mitty, ?Salt?) oraz nowy ulubieniec nastolatków ? Jamie Blackley (?Zostań, jeśli kochasz?, ?Królewna Śnieżka i Łowca?).

Dystrybucją na terenie USA zajmie się Sony Pictures Classics, a do polskich kin nowy obraz Woody?ego Allena wprowadzi tradycyjnie Kino Świat. Premierę przewidziano na 14 sierpnia.

?Irrational Man?. w kinach od  14 sierpnia 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz