Agora S.A. koproducentem filmu „Disco polo”!

ALVERNIA STUDIOS oraz AGORA SA podpisały umowę, dzięki której Agora została koproducentem filmu DISCO POLO. Jego wprowadzeniem do polskich kin zajmie się spółka NEXT FILM, należąca do Grupy Agora. Film DISCOPOLO jest obecnie na etapie postprodukcji, premiera planowana jest na 27 lutego 2015 roku.

DISCO POLO to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe. W główne role wcielają się Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Tomasz Kot, Joanna Kulig. Partnerują im m.in.:Aleksandra Hamkało, Jacek Koman, Iwona Bielska, Rafał MaćkowiakiJanusz Chabior. Drugoplanowe role grają współczesne gwiazdy disco polo: Tomasz Niecik, Robert Klatt oraz Radosław Liszewski.

- Jesteśmy przekonani, że film DISCOPOLO będzie świetną, rozrywkową propozycją dla wielu widzów - zarówno dla osób, które z dystansem odnoszą się do nurtu disco polo, jak i fanów tego gatunku muzyki. Gwarantują to sprawny scenariusz, świetni aktorzy, a także oszałamiająca realizacja - mówi Robert Kijak, prezes NEXT FILM i szef pionu Projekty Specjalne w Agorze.

AGORA SA jest spółką medialną, która zajmuje się również koprodukcją filmową. Dotychczas wspierała powstanie filmów: BOGOWIE w reżyserii Łukasza Palkowskiego, DROGÓWKA Wojciecha Smarzowskiego, BABY SĄ JAKIEŚ INNE Marka Koterskiego, AMBASSADA Juliusza Machulskiego oraz SERCE, SERDUSZKO Jana Jakuba Kolskiego.

NEXT FILM to firma dystrybucyjna z Grupy Helios, powiązanej kapitałowo z Agorą, która wprowadziła na ekrany polskich kin m.in.: DROGÓWKĘ w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, obsypaną nagrodami PAPUSZĘ Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, czy niekwestionowanego zwycięzcę 39. Gdynia Film Festiwal - film BOGOWIE Łukasza Palkowskiego.

ALVERNIA STUDIOS  to jedna z najnowocześniejszych wytwórni filmowych w Europie. Do ważniejszych realizacji należą między innymi:  BHAAG MILKHA BHAAG reż. Rakeysh Omprakash Mehra, GOREJĄCY KRZEW reż. Agnieszka Holland, ARBITRAŻ reż. Nicholas Jarecki, ESSENTIAL KILLING reż. Jerzy Skolimowski.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz