Agata Kulesza podbija Hollywood!

Gwiazda ?Idy?, Agata Kulesza, podbija Hollywood i zapowiada ?Panią z przedszkola? ?Tu nie będzie doła! Widzowie mogą spodziewać się samych przyjemnych rzeczy.?

Prestiżowe Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Los Angeles (LAFCA) przyznało Agacie Kuleszy tytuł najlepszej aktorki drugoplanowej za kreację w filmie ?Ida?. W zmaganiach o wyróżnienie Polka pokonała amerykańskie gwiazdy ? Rene Russo, Emmę Stone oraz Jessicę Chastain, co stanowi dobrą prognozę w walce o Oscary. Zanim jednak zmagania o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej wejdą w decydującą fazę, Kulesza powróci na ekrany kin, by zaskoczyć widzów barwną i nietypową w jej dorobku rolą w ?Pani z przedszkola? ? inteligentnej, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji komedii Marcina Krzyształowicza, twórcy wielokrotnie nagrodzonej ?Obławy?.

?Gdy dostałam ten scenariusz, byłam nim zachwycona? ? mówi Agata Kulesza. ?Przeczytałam go niczym dobrą książkę, dużo się śmiałam i reagowałam. Spodobało mi się to, że Marcin Krzyształowicz pomyślał o mnie na przekór, dając do zagrania kobietę łagodną, postać, w jaką jeszcze się nie wcielałam. Zazwyczaj jestem obsadzana w rolach silnych ofiar, a tutaj jest i łagodność i jakaś poetyckość. Historia opowiada o rodzinie, więzach, miłości i jej poszukiwaniu. Ale nie chcę zdradzać widzom zbyt wiele z fabuły. Wolę, by poszli do kina i sami ten film obejrzeli. A mogą spodziewać się samych przyjemnych rzeczy. Tu nie będzie ?doła?, tylko moc rozśmieszeń i wzruszeń.?

?Pani z przedszkola? to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem (Agatę Kuleszę wspierają Adam Woronowicz, Marian Dziędziel, Karolina Gruszka, Łukasz Simlat i Krystyna Janda), niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca ? zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów ?Pani z przedszkola?, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej ? Agata Kulesza, laureaci tej nagrody ? Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami ? Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina ? Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu ?Nieulotne? i FPFF w Gdyni za ?33 sceny z życia? ? Michał Englert, za montaż odpowiada zaś zaufany współpracownik Krzyształowicza ? Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

Wejściu do kin ?Pani z przedszkola? towarzyszy premiera ścieżki dźwiękowej do filmu, autorstwa Michała Woźniaka.

PANI Z PRZEDSZKOLA w kinach od 25 grudnia 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz