Adrien Brody i klimatyczny Nowy Jork – polski plakat

Pojawił się polski plakat i zwiastun filmu "Tajemnice Manhattanu" czarnego kryminału, rozgrywającego się w Nowym Jorku. W roli głównej występuje Adrien Brody. Film wejdzie do kin 15 lipca. Premierę poprzedzi pierwsze polskie wydanie bestsellerowej powieści Colina Harrisona pod tym samym tytułem.

Nowy Jork, połowa lat 90. Porter Wren, felietonista poczytnego tabloidu, sprzedaje czytelnikom skandale, morderstwa i śmierć. Jest kronikarzem koszmaru w mieście, w którym każdy wierzy, że spełni się jego amerykański sen. Są jednak historie, których Wren nigdy nie opisze swoim czytelnikom ? te, w których sam bierze udział. Jak historia odnalezionych w budynku przeznaczonym do wyburzenia zwłok genialnego reżysera. Gdy młoda wdowa powierza Wrenowi klucz do tajnego wideoarchiwum męża, dziennikarz nie przypuszcza, ze właśnie stał się bohaterem jednego ze swoich sensacyjnych felietonów. Zawartość taśm zaprowadzi go bowiem w samo serce medialnego imperium, którego sam jest częścią. ?Tajemnice Manhattanu? to stylowy czarny kryminał w duchu powieści Raymonda Chandlera. Pesymistyczna relacja z rozpadu Ameryki, w której nie ma już ostatnich sprawiedliwych ? są tylko mordercy i ich wspólnicy.

Adrien Brody już po pierwszej lekturze scenariusza podjął decyzję o zaangażowaniu się w jego realizację. Nie tylko wcielił się w postać Wrena, ale został również producentem filmu. Niezwykle trudno jest dziś znaleźć scenariusz, który posiada wszystkie elementy, które są w tym filmie ? mówi gwiazda ?Pianisty? i ?Grand Budapest Hotel?. Jest jednocześnie prawdziwy i zaskakujący. Przypomina mi kilka moich ulubionych filmów z lat 70., w których bohaterowie mają wprawdzie wady, ale przede wszystkim wzbudzają sympatię. Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej książki Colina Harrisona. Powieść ?Tajemnice Manhattanu? została wyróżniona przez prestiżowy ?The New York Times? jako książka roku. Gdy ukazała się po raz pierwszy w 1996 roku zebrała entuzjastyczne recenzje. Od tego czasu wydano już piętnaście edycji książki w dziesięciu krajach. Czytelnicy na całym świecie docenili nowoczesną odsłonę klasycznego kryminału i stylistykę noir.

Tajemnice Manhattanu plakat

Źródło: informacja prasowa


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz