Adamczyk dołącza do obsady Asteriksa!

Do polskiej obsady dubbingowej filmu ?Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów? dołączył Piotr Adamczyk. Aktor udzieli głosu postaci Miniminusa, rzymskiego mozaikarza, który otrzymał od Cezara niecodzienny prezent ? mieszkanie na Osiedlu Bogów.

?Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem, fascynował mnie magiczny wywar Panoramiksa.? ? wspomina Adamczyk. ?Marzyłem o tym, by móc się go napić! Niestety Miniminus, którego gram, nie ma okazji napić się nektaru siły, jest zwykłym, poczciwym facetem, ale za to świetnie układa mozaiki.?

Piotr Adamczyk to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów dubbingowych. Pracował przy kilkudziesięciu filmach animowanych. To jego głosem mówi Żyrafa Melman z ?Madagaskaru? czy Zygzak McQueen z filmu ?Auta?

?Przy pracy w dubbingu najbardziej ekscytujące jest to, że spotykamy się z wyzwaniami, których nie mamy szansy przeżyć w teatrze czy filmie. Będąc Miniminusem w Asteriksie mam do zagrania ekstremalne emocje: spadają na mnie odłamki skalne, uciekam przed wilkami, próbuję wyważyć drzwi jednym z rzymskich legionistów ? to mi się w życiu nie zdarzyło i raczej nie zdarzy, a tutaj ? tak.? ? mówi aktor.

?Biologia naszego ciała jest niezwykle ważna, żeby emocja naszego głosu była wiarygodna. W związku z tym przed mikrofonem wyczyniamy przeróżne rzeczy. W prawdzie nie umiem rozpłaszczyć się na ścianie, jak mój bohater, ale robię wszystko, co w mojej mocy, żeby poczuć na własnej skórze jak to jest być w tej sytuacji. I o ile bezpieczniej przeżywać to w dubbingowym studio.? ? dodaje.

?Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów? wejdzie na polskie ekrany 27 lutego. To pierwsza ekranizacja słynnego komiksu, zrealizowana w 3D przez twórców animacji takich jak ?Wall-e? i ?Odlot?.W duecie jako Asteriks i Obeliks w polskiej wersji językowej zadebiutują Wojciech Mecwaldowski oraz Arkadiusz Jakubik.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz