Abchazja ? kraj nieistniejący

Fundacja Cultour przedstawia cykl wydarzeń ?Abchazja ? kraj nieistniejący?, w ramach którego warszawiacy będą mogli obejrzeć przedpremierowo dokument ?Efekt domina? Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, wziąć udział w slajdowisku z podróży po Abchazji i w panelu dyskusyjnym, poświęconym tematyce Abchazji oraz zagrać w domino. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia Kina KC, klubu Południk Zero, siedziby Kultury Liberalnej oraz MiTo art.café.books, gdzie w dniach 22.09 ? 4.10. odbędą się poszczególne wydarzenia. Za pomocą różnych form aktywności, będziemy chcieli otworzyć mieszkańców Warszawy na kulturę krajów kaukaskich, ze szczególnym uwzględnieniem Abchazji.

Fundacja Cultour to młoda organizacja pozarządowa, prowadząca działania kulturalne i prospołeczne. Ważnym polem działalności fundacji ma być tolerancja i dialog międzykulturowy, stąd pomysł na pierwszy projekt interdyscyplinarny, związany z Abchazją. Inspirując się znakomitym filmem dokumentalnym ?Efekt domina? Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, organizatorzy postanowili zorganizować wydarzenia, które z różnych perspektyw będą opowiadać o Abchazji, malutkim kraju, nieuznawanym przez większość społeczności międzynarodowej. Film twórców nominowanego do Oscara ?Królika po berlińsku? daje nam dogłębne spojrzenie na życie w Abchazji, maleńkim kraju nad Morzem Czarnym, uzależnionym od kaprysów wielkiej Rosji.

Ta niegdyś najpiękniejsza riwiera nad Morzem Czarnym i najbardziej luksusowy kurort ZSRR, dziś jest zapomnianą i zniszczoną wojną domową republiką, której mieszkańcy od 20 lat żyją w politycznej i ekonomicznej izolacji. Premiera kinowa filmu daje okazję do przybliżenia kultury i historii Abchazji oraz spojrzenia na sytuację tego kraju przez pryzmat intymnej historii bohaterów filmu: małżeństwa Rosjanki i Abchaza. To także okazja do rozważań na temat tożsamości, odrębności narodowej i międzykulturowych relacji między ludźmi. Kalendarz wydarzeń: 22.09. godz. 19:00 (poniedziałek), Kino KC (ul. Nowy Świat 6/12) Przedpremierowy pokaz filmu ?Efekt domina? reż. Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu: montażystą Andrzejem Dąbrowskim oraz dźwiękowcem Franciszkiem Kozłowskim. Spotkanie z twórcami poprowadzi Jacek Dziduszko. Wstęp wolny. Zwiastun filmu:

[vimeo height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://vimeo.com/103888780[/vimeo]

24.09. godz. 19:00 (środa), Południk Zero (ul. Wilcza 25) Pokaz slajdów z podróży po Abchazji Mateusza Bajka, doktoranta na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie bada wewnętrzną sytuacje polityczna m.in. Gruzji oraz Rosji. Zawodowo zajmuje się analizą rynku energetyki regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Wstęp wolny.

1.10. godz. 19:00 (środa), siedziba Kultury Liberalnej (ul. Chmielna 15/9) Debata pt. ?Miłość w czasach postsowieckich. Przypadek Abchazji?. Wstęp wolny.

4.10. godz. 15:00 ? 19:00 (sobota), MiTo art.cafe.books. (ul. Waryńskiego 28) Turniej gry w domino. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody w postaci gier planszowych. Liczba osób, mogących wziąć udział w turnieju, jest ograniczona. Chętnych prosimy o zapisywanie się pod adresem:  kontakt@fundacjacultour.org

Szczegóły dotyczące wydarzeń w ramach ?Abchazja ? kraj nieistniejący? znajdują się na profilu fb Fundacji Cultour: https://www.facebook.com/fundacjacultour.. Projekt ?Abchazja ? kraj nieistniejący? współfinansowany jest przez m.st. Warszawa.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz