9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA czeka na filmy!

Trwa nabór filmów na 9. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, który odbędzie się w dniach 3 - 7 grudnia 2014 roku w Białymstoku. Organizatorzy festiwalu zapraszają twórców do zgłaszania swoich filmów do konkursów. Twórca najlepszego obrazu (Grand Prix) otrzyma nagrodę w wysokości 2000 ? i szansę na podpisanie umowy z ShortsTV - liderem światowej dystrybucji filmów krótkometrażowych!

Festiwal od dziewięciu lat buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem - ŻUBROFFKA jest miejscem, gdzie spotyka się energia obu tych światów. W ubiegłym roku festiwal odwiedziło przeszło 8000 widzów, w tym ponad 100 przedstawicieli branży filmowej. Komisja selekcyjna zakwalifikowała 73 filmy do sekcji konkursowych, oprócz tego pokazano ponad 200 filmów w programach pozakonkursowych.

W 2014 roku pokazy filmów, jak co roku, odbywać się będą nie tylko w Białymstoku, ale także w innych, zaprzyjaźnionych podlaskich miejscowościach. Festiwal to nie tylko pokazy filmowe i konkursy. Jak zawsze, w ramach ŻUBROFFKI odbędą się także koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne, warsztaty i wiele innych. Jak co roku, festiwal przygotował nową oprawę wizualną, za którą odpowiedzialna jest Iza Sroka na podstawie logo autorstwa duetu Kijek/Adamski.

W tym roku filmowcy mogą zgłaszać swoje produkcje do 6 konkursów (w tym nowego, skierowanego do twórców realizujących filmy dla najmłodszych).

Konkursy międzynarodowe:

OKNO NA WSCHÓD - konkurs na najlepszy film niezależny skierowany do filmowców z krajów byłego bloku państw socjalistycznych

CAŁY TEN ŚWIAT - skierowany do twórców z całego świata ? z wyłączeniem uczestników konkursów krajowych i OKNA NA WSCHÓD

Konkursy polskie: AMATORZY - konkurs skierowanych do twórców amatorów, którzy tworzą autorskie filmy, mimo iż nie ukończyli ŻADNEJ szkoły filmowej i artystycznej STUDENCI - konkurs na najlepszy film studencki zrealizowany w polskich szkołach filmowych i artystycznych NIEZALEŻNI - konkurs skierowany do twórców niezależnych, absolwentów szkół filmowych i artystycznych tworzących autorskie kino. Konkurs skierowany do polskich i zagranicznych twórców

DZIECIAKI - konkurs na najlepszy film dla dzieci, ciekawostką jest fakt, że jury w konkursie będą dzieci

Przyznawane będą również nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia, a także Muzykę. Nie zabraknie także Nagrody Publiczności, czyli Nagrody Dzikiego Żubra.

Terminy zgłaszania filmów: Filmy zagraniczne: 1 września 2014 Filmy polskie: 1 października 2014

Zgłoszeń można dokonywać on-line na stronie www.filmfestivallife.com/Zubroffka-International-Short-Film-Festival oraz tradycyjnie drogą pocztową- szczegóły tutaj: www.zubroffka.pl/zglos-film-2-2/

Zapraszamy na Podlasie, do krainy żubra i filmu! www.zubroffka.pl www.facebook.com/zubroffka

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz